Naga MarketsZ najnowszego raportu GUS wynika, że według wstępnych danych ceny towarów i usług konsumpcyjnych (#Inflacja #CPI) w styczniu 2020 r. w porównaniu ze styczniem 2019 r. wzrosły aż o 4,4%, co jest największym wzrostem od czerwca 2011 r., kiedy to ceny rosły w tempie 4,6%. Ekonomiści z ABN Amro analizują perspektywy polskiej gospodarki w 2020 r., która ma rosnąć w wolniejszym tempie. Kurs pary walutowej EURPLN oscyluje na poziomie 4,2426 w średnim zakresie ceny w 2020 roku.


Polska: RPP nie spieszy się z podnoszeniem stóp procentowych – ABN Amro

Polska odnotowała silny wzrost o 4,2% w 2019 r. Oczekujemy, że realny wzrost polskiego PKB w 2020 r. wyniesie około 3,5%, w porównaniu do 4,2% w 2019 r. Polska nie ma znaczącej przestrzeni w polityce fiskalnej, aby przeciwdziałać głębszemu niż oczekiwano pogorszeniu koniunktury – napisano w raporcie.

Panorama Warszawy nocąEksperci oczekują, że w Polsce zmiana inflacji CPI r/r wyniesie około 2,5% na koniec 2020 roku (wobec 2,2% na koniec 2019 roku). W Europie Środkowo-Wschodniej, podobnie jak w strefie euro, realne krótkoterminowe stopy procentowe są ujemne. Dotyczy to w szczególności Polski.

Polska RPP bagatelizuje ryzyko inflacyjne i sygnalizuje, że nie spieszy się z podniesieniem stóp procentowych – podsumowano.

Dziś o godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że według wstępnych danych ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w styczniu 2020 r. w porównaniu ze styczniem 2019 r. aż o 4,4%, co jest największym wzrostem od czerwca 2011 r., kiedy to ceny rosły w tempie 4,6%.

Oznacza to, że w styczniu 2020 r. wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znajdował się aż o 0,9 p. proc. powyżej górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5% +/- 1 p. proc.) – zauważa Arkadiusz Jóźwiak.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs euro konsoliduje na ważnym wsparciu cenowym. EURPLN odbije od lokalnych minimów?

Kurs pary EURPLN odnotował dziś spadek z rana docierając do dolnego ograniczenia strefy wsparcia 4,2370 – 4,25 skąd nastąpiło silne odbicie. Jeśli w przyszłym tygodniu kupujący zdołają przebić poziom 4,25, a w konsekwencji lokalny opór 4,2750 może dojść do znacznego wyhamowania presji podaży z celem na lokalny szczyt 4,30. Jeśli jednak dojdzie do przebicia poziomu 4,2370, wówczas otworzy to drogę do tegorocznego minimum 4,20.

Kurs euro konsoliduje na ważnym wsparciu cenowym. EURPLN odbije od lokalnych minimów
Kurs euro konsoliduje na ważnym wsparciu cenowym. EURPLN odbije od lokalnych minimów, tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMinutki FOMC, EBC i RBA już w przyszłym tygodniu. Poznamy także PMI z USA, EU i UK
Następny artykułEthereum zagrozi prymatowi bitcoina?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here