Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wzrośnie do 4,44 zł. Przywrócenie ograniczeń negatywne dla gospodarkiTempo infekcji prawdopodobnie przyspieszy w najbliższym czasie, co może zmusić polski rząd do podjęcia działań, które będą miały negatywne konsekwencje dla gospodarki, twierdzą ekonomiści z Rabobanku. Dostrzegają ograniczone możliwości dalszego zniesienia kursu EUR/PLN i prognozują odbicie w kierunku 4,44. Miniony tydzień charakteryzował się stosunkowo niską zmiennością, a piątkowa sesja zakończyła się na poziomie 4,4180.

  • EUR/PLN porusza się w przeciwnym kierunku do EUR/USD. Spadki „edka” wesprą odbicie na EUR/PLN
  • Ponowne wprowadzenie ograniczeń przez polski rząd zmniejszy szanse na odbicie gospodarki w kształcie litery „V”

EUR/PLN stoi w obliczu rosnącego ryzyka gwałtownego wzrostu

Należy zwrócić uwagę, że EUR/PLN porusza się w przeciwnym kierunku do EUR/USD, który pozostaje w trendzie wzrostowym. Rajd EUR wygląda jednak na mocno rozciągnięty i kiedy w końcu zabraknie mu siły, presja spadkowa na EUR/PLN prawdopodobnie również złagodnieje – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów potencjalna korekta na EUR/USD może zbiegać się w czasie z ogłoszeniem przez polski rząd krajowych ograniczeń w celu spłaszczenia zachorowań krzywej koronawirusa. Kluczowy obszar wsparcia na poziomie 4,38 – 4,40 może okazać się istotny, jeśli rynek zacznie wyceniać z dużo większym prawdopodobieństwem, że rząd będzie musiał zareagować ponownym nałożeniem ograniczeń.

Skala tych ograniczeń określi następnie, w jakim stopniu tempo ożywienia aktywności gospodarczej może spowolnić, a w konsekwencji spadną szanse na to, że w najbliższych kwartałach Polska będzie się przesuwać bardziej na korzyść wzrostu PKB w kształcie litery „U”, a nie litery „V” – dodano.

Zasadniczo kurs EUR/PLN stoi w obliczu ryzyka gwałtownego wzrostu w nadchodzących tygodniach, twierdzą analitycy. Odbicie powyżej pivota 4,44 byłoby umiarkowanie pozytywne dla EUR/PLN.

Obszar oporu 4,52-4,51 musiałby zostać trwale przebity, aby przyjąć pro-wzrostową opinię na temat EUR/PLN, ale w tym celu perspektywa gospodarcza dla Polski musiałaby znacznie się pogorszyć – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here