Naga MarketsJuliusz D., prowadząc firmę „MY-1STEP”, działał wykorzystując mechanizm tzw. „piramidy finansowej”. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Częstochowie, której funkcjonowanie doprowadziło 632 osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 29 milionów złotych.

  • Najwyższa suma pieniędzy powierzona spółce wynosiła 675 tysięcy złotych
  • Aktem oskarżenia objęto również 5 pośredników oferujących produkty firmy oraz 3 osoby wystawiające poświadczające nieprawdę faktury
  • Główny oskarżony nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw

Wyłudził 29 mln złotych. Grozi mu do 15 lat więzienia

czaszka i zapalony papierosW toku postępowania ustalono, że w okresie od 2011 do końca 2013 roku Juliusz D. doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ponad 632 osoby na łączną kwotę ponad 29 milionów złotych. Najwyższa suma pieniędzy powierzona spółce wynosiła 675 tysięcy złotych.

Aktem oskarżenia objęto również 5 pośredników oferujących produkty firmy oraz 3 osoby wystawiające poświadczające nieprawdę faktury, dotyczące obrotu monetami. Juliuszowi D. prokurator przedstawił zarzuty prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej, oszustw na szkodę inwestorów oraz przestępstw karnych skarbowych.

Główny oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, oświadczając, że spółka działała zgodnie z prawem. Zarzucane Juliuszowi D. przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Wykorzystano mechanizm „piramidy finansowej”

Jak ustalono, w 2011 roku została założona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością „My-1STEP” z siedzibą z Częstochowie. Jej jedynym wspólnikiem i prezesem zarządu był Juliusz D. W czerwcu 2011 roku spółka wprowadziła do swojej oferty projekt inwestycyjny pod nazwą „umowa sprzedaży monet kolekcjonerskich z prawem odkupu”.

Zgodnie z umową spółka sprzedawała inwestorowi monety lub ich zestawy, zobowiązując się do ich odkupu po ustalonym terminie, za cenę od 20% do 50% wyższą. Przedmiotem umowy były obiegowe, wielkonakładowe monety kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski, a rzeczywista wartość monet stanowiła ok. 1/3 ceny sprzedażynapisano na stronie prokuratury krajowej.

Informacje przekazywane nabywcom i zawarte w folderach informacyjnych spółki sugerowały, że spółka prowadzi działalność na rynku monet numizmatycznych od lat. Juliusz D. deklarował znajomość tego rynku i przekonywał, że tego rodzaju inwestycje przynoszą ponadprzeciętną stopę zwrotu, a środki powierzane spółce znajdują pokrycie w wydawanych inwestorom monetach.

Faktycznie spłata inwestorów następowała ze środków pieniężnych powierzonych spółce z tytułu kolejnych umów. Z ustaleń śledztwa wynika zatem, że Juliusz D., prowadząc firmę „MY-1STEP”, działał wykorzystując mechanizm tzw. „piramidy finansowej” – dodano.

Jak skonstruować własną piramidę finansową i zarabiać bez wychodzenia z domu oraz na naiwności innych ludzi? Na to pytanie podczas Invest Cuffs Online odpowiadali Jakub Mościki oraz Rafał Kiełbus, przedstawiciele Izby Gospodarczej Blockhain i Nowych Technologii (IGBiNT).

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here