Naga MarketsKurs euro (EUR/PLN) wzrośnie do 4,80 zł. Rabobank poprawia prognozęPolski złoty gwałtownie zyskał w ostatnich sesjach, opartych o zaufanie inwestorów do szybkiego ożywienia gospodarczego, co skłoniło zespół analityczny Rabobanku do obniżenia swoich pesymistycznych prognoz średniookresowych dla pary walutowej EUR/PLN. Kurs zakończył tydzień w okolicach 4,4482.

Trzymiesięczne prognozy dla EUR/PLN zrewidowane do 4,80 z 5,00 – Rabobank

W ciągu ostatnich kilku sesji polski złoty zdeklasował swoich rówieśników z regionu CEEMEA, rosnąc o ponad 2% w stosunku do euro i 2,3% w stosunku do dolara amerykańskiego od ostatniego czwartku – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Siła złotego utrzymała się mimo zaskakującej decyzji NBP. Wbrew rynkowemu konsensusowi RPP na czwartkowym posiedzeniu przesuniętym z pierwszych dni maja ścięła stopy procentowe. Stopa referencyjna NBP została ustanowiona na poziomie 0,10 proc. po zaskakującej decyzji (ostatnie posiedzenia odbywały się bez konferencji prasowych ze względu na pandemię co nie sprzyjało klarownej komunikacji).

EUR/PLN przebił się mocno poniżej ważnego obszaru wsparcia około 4,50/51. Ostry ruch we wtorek oznacza, że ​​stop lossy na długich pozycjach musiały zostać uruchomione – dodano.

Dlatego też obniżamy nasze prognozy z perspektywie 1M i 3M do odpowiednio 4,60 z 4,80 oraz do 4,80 z 5,00 poprzednio. To, czy będziemy zmuszeni zrezygnować z tego względnie upartego podejścia w perspektywie 1-3 miesięcy, będzie zależeć od połączenia analizy technicznej, ekonomii, polityki pieniężnej NBP, polityki wewnętrznej Polski i wydarzeń zewnętrznych – podsumowano.

Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zgodnie z danymi opublikowanymi 26 maja, agencja Fitch postanowiła znacznie obciąć prognozy dynamiki polskiego PKB w 2020 roku, z dotychczasowego poziomu 1,7% do 3,2%.

Według szybkiego szacunku GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w Polsce wzrosły w maju 2020 r. w stosunku do maja 2019 r. o 2,9%, a w stosunku do kwietnia 2020 r. jedynie o 0,2%. Oznacza to, że w wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znajduje się już zaledwie 0,4 p.proc powyżej celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here