Naga MarketsZdjęcia: Paweł Jaskółka / Instytut Chemii Bioorganicznej PAN

Polski test na koronawirusa stworzony przez naukowców w poznańskim Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN jest w 100% skuteczny i gotowy do produkcji, poinformował na Twitterze, Jarosław Gowin. W przyszłym tygodniu wyprodukowanych ma zostać 150 tysięcy pierwszych testów.

  • Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę, stwierdzał Gowin.
  • To wielki sukces młodych badaczy, którzy w ramach wolontariatu przez ostatnie 3 tygodnie pracowali w laboratorium
  • Wniosek o rejestrację już został złożony, a start produkcji jest kwestią dni

Koronawirus niestraszny polskim naukowcom. Opracowali własny test

Test na koronawirusa SARS-CoV-2 bazuje wyłącznie na odczynnikach polskich producentów, w tym wytworzonych w poznańskim instytucie. Dzięki temu ma być tańszy od zagranicznych odpowiedników. Prototyp został stworzony 20 marca, a dzięki finansowaniu zapewnionemu przez resort nauki, możliwe jest rozpoczęcie produkcji finalnej wersji testu.

Test był sprawdzany na pacjentach i próby wypadły pomyślnie. Na finiszu są formalności w Państwowym Zakładzie Higieny. Został też złożony wniosek o rejestrację. Produkcją zajmie się Medicofarma w swoich radomskich zakładachpoinformował PAN w komunikacie z 10 kwietnia.

Natychmiast po pierwszych zakażeniach koronawirusem w Polsce naukowcy z Instytutu przystąpili do prac nad testami wykrywającymi obecność SARS-CoV-19 w organizmie człowieka. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu oraz doskonałemu zapleczu aparaturowemu uruchomili błyskawicznie „Wirusową Grupę Wsparcia” wykonującą testy na SARS-CoV-19, pracujące w trybie 24/7. Grupą kieruje dr Luiza Handschuch.

Mamy przyjemność poinformować, że wprowadzamy na rynek pierwszy opracowany w Polsce test na koronowirusa metodą Real-time RT-PCR. Test MediPAN COVID SARS-CoV-2 został opracowany przez Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Główna przewaga naszego testu nad większością dostępnych na świecie tego typu testów polega na potwierdzeniu, czy próbka (wymaz) od pacjenta została prawidłowo pobrana – komentuje strona spółki Medicofarma.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 na zielono przed Wielkanocą, ale… – komentuje Marcin Tuszkiewicz
Następny artykułUSA: Inflacja zniżkuje najmocniej od 5 lat! Eurodolar pozostaje niewzruszony
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here