Naga MarketsNa przełomie sierpnia i września ma zostać wyemitowana kryptowaluta TecraCoin, która będzie stanowiła wsparcie dla finansowania opatentowanych wysokich technologii. Na przełomie 2018 i 2019 r. ruszyć ma m.in. produkcja grafenu oparta o zebrane środki.


 

Projekt Tecra

Spółka Tecra ma zostać powołana w sierpniu tego roku. Jej głównym celem będzie emisji TecraCoina –  tokenu inwestycyjnego pozwalającego realizować działania venture capital w oparciu o rozproszony kapitał.

TecraCoin ma stanowić instrument oparty o technologię Blockchain, gwarantujący bezpieczne uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym. Jednocześnie kryptowaluta ma stanowić narzędzie niezależne od scentralizowanej jednostki administrującej funduszem.

Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do urynkowienia czy uprzemysłowienia. Są to np. grafen, kwantyzacja materii, żel gojący rany cukrzycowe, itp. Firma ma stawiać na projekty zabezpieczone patentami.

Zespół projektu składa się z ludzi od lat działających na rynku kryptowalut, IT i marketingu. Dodatkowym wsparciem merytorycznym mają być osoby ze świata nauki. Nasza redakcja dotarła też do informacji, że wśród członków zespołu są m.in. właściciele jednej z największych kopalni kryptowalut w Polsce opartej na GPU.

-Spółki, w które będziemy inwestować, będą zarządzane przez profesjonalnych managerów realizujących projekty o kapitalizacji sięgającej od kilkuset milionów do kilku mld zł rocznie, dla takich marek jak np. BMW, Zalando – mówi nam Robert Anacki związany z projektem.

Kryptowaluta

Kryptowaluta projektu to fork kryptowaluty ZCoin z ogromną ilością modyfikacji. Pomysłodawcy zapewniają, że posiadają 10-osobowy zespół deweloperów, którzy pracują nad coinem.  Zapewniają, że “będzie to pierwsza w Polsce kryptowaluta z dużą społecznością ludzi kopiących kryptowaluty, ale z elementami PoS / Masternodes”.

– Lecimy we wrześniu do Chin promować grafen na największej światowej konferencji (2500 podmiotów), mamy wsparcie ze strony rządowej w tym zakresie – zapewnia Anacki – Współpracujemy z Ministerstwem Nauki i Ministerstwem Przedsiębiorczości, posiadamy listy intencyjne podpisane przez instytuty badawcze. W momencie, kiedy zbierzemy środki, patenty chroniące produkcję np. grafenu staną się częścią naszego portfolio. Wtedy będziemy je komercjalizować.

ICO ma wystartować we wrześniu, zaś środki mają być “zbierane w ciekawym modelu do końca roku”. Wtedy powstanie pierwsza spółka celowa pod produkcję grafenu.

-Wczoraj podpisaliśmy list intencyjny z instytutem badań we Wrocławiu – puentuje z satysfakcją Anacki.

Więcej szczegółów dotyczących projektu mamy poznać wkrótce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here