Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń piątkowego przedpołudnia bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja finalnego rezultatu dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB)Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za pierwszy kwartał bieżącego roku.


Z raportu Eurostatu wynika, że w pierwszym kwartale br. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem 0,4% w strefie euro (EA19) i o 0,5% w całej Unii Europejskiej (UE28). W ujęciu rok do roku odnotowano natomiast wzrost gospodarczy na poziomie 1,2% w strefie euro i o 1,5% w UE28.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKB w UE

Wśród państw członkowskich, dla których dane za pierwszy kwartał bieżącego roku są już dostępne, największy wzrost PKB k/k odnotowała Chorwacja (+1,8%), Węgry i Polska (oba +1,5%). Spadek zaobserwowano na Łotwie (-0,1%).

PKB w państwach członkowskich UE

Równocześnie dowiedzieliśmy się także, że liczba osób zatrudnionych wzrosła w pierwszym kwartale br. o 0,3% zarówno w strefie euro, jak i w UE28. Dla porównania, w czwartym kwartale 2018 r. zatrudnienie wzrosło o 0,3% w strefie euro i o 0,2% w UE28

Zmiana zatrudnienia w UE

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane za pierwszy kwartał 2019 r., Węgry (+1,0%), Hiszpania (+0,7%), a także Grecja, Litwa i Holandia (wszystkie +0,6 %) odnotowały najwyższe stopy wzrostu zatrudnienia w porównaniu z poprzednim kwartałem. Spadki odnotowano natomiast w Estonii (-0,4%).

Zmiana zatrudnienia w państwach członkowskich UEKurs euro pod presją podaży

Kur euro od ponad roku (od początku maja 2018 r.) porusza się w trendzie horyzontalnym, wewnątrz którego niedawno powstała nieco mniejsza konsolidacja. Jej dolne i górne ograniczenia znajdują się kolejno w okolicy 4,27 zł i 4,3150 zł. W ostatnim czasie kurs euro znajdywał się jednak pod presją podaży, co doprowadziło do jego spadków aż w rejon w/w wsparcia. Być może dzisiejsza decyzja monetarna EBC przyczyni się do ponownego odrzucenia, bądź trwałego pokonania tego poziomu.

Piramidowanie pozycji w tradingu – zapisz się na webinar


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł35 lat gry Tetris, niemal rok od hossy na akcjach Merlina. Dziś ważny dzień dla PlayWay i CI Games
Następny artykułMeksykańskie peso najsłabsze do kursu dolara od miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here