Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że według szybkiego szacunku, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu 2019 roku w stosunku do poprzedniego miesiąca aż o 1,1% co jest największym wzrostem od stycznia 2011 roku, kiedy to inflacja rosła w tempie 1,18%. Fakt ten sprawił, że w stosunku do kwietnia 2018 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,2%, co jest najlepszym rezultatem od listopada 2017 roku.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych (zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego) | Źródło: GUS
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych
(zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego) | Źródło: GUS

Czy RPP podniesie stopy procentowe?

Warto także zwrócić uwagę, że dzisiejsze, dobre dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) mogą zmusić członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) do rozważenia możliwej podwyżki stóp procentowych. O takich przewidywaniach analityków Santander Bank Polska pisaliśmy już wczoraj, w osobnym artykule.

Polski złoty (PLN) coraz droższy

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że była to pierwsza od dawna publikacja, która wywołała większą reakcję na rynku. Biorąc pod uwagę niezwykle optymistyczne rezultaty, nikogo nie dziwić powinien fakt, iż w pierwszej chwili po opublikowaniu tego raportu kurs polskiego złotego umacniał się wobec dolara amerykańskiego.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDPLN we wtorek, 30 kwietnia 2019 r.
Kurs pary walutowej USDPLN we wtorek, 30 kwietnia 2019 r.

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOrange Polska ze stratą 2 mln zł netto w I kw. 2019 r. – wykres spada
Następny artykułKurs euro osiąga 1,12000 USD. Czas na dłuższe umocnienie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here