Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że według szybkiego szacunku, ceny towarów i usług konsumpcyjnych obniżyły się we wrześniu 2019 r. o 0,1%, a w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrosły jedynie o 2,6%. Warto w tym miejscy wspomnieć, że prognozy zakładały wzrost w ujęciu miesięcznym o 0,1%, a w ujęciu rocznym o 2,8%.

Biorąc pod uwagę dzisiejsze dane dojść można do wniosku, że w ujęciu miesięcznym ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły we wrześniu br. po raz pierwszy od lutego br. W ujęciu rok do roku, poprzedni spadek dostrzec można było natomiast w styczniu br.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych | Źródło: GUS

Polski złoty coraz słabszy

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN dostrzec można, że kurs dolara umacnia się wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od końcówki czerwca br. Wskutek tej aprecjacji doszło do przekroczenia psychologicznej bariery 4 zł za USD. Póki co, niewiele wskazuje także, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie. Jeżeli zatem kurs dolara dalej będzie zyskiwał, należałoby się przygotować nawet na możliwość ponownego przetestowania rejonu 4.2375 zł.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs dolara do polskiego złotego
USDPLN Weekly

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolnord ze stratą 26,89 mln zł netto w I poł. 2019 r. – spółka reaguje spadkiem 7,2%
Następny artykułQubicGames wyda najlepszą grę taktyczną 2014 roku na Nintendo Switch.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here