Naga MarketsKurs dolara pod 3,77 zł. Szybsze wyjście z kryzysu szansą dla PLN, uważa MorawieckiPremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że Polska gospodarka radzi sobie lepiej z koronawirusowym kryzysem niż się wcześniej spodziewano. To według niego daje szansę na umocnienie złotego. Zobaczmy przy okazji, jak dziś plasuje się kurs dolara do naszej krajowej waluty (USD/PLN).

  • Najnowsze prognozy wskazują, że gospodarka skurczy się jedynie o 3,5 proc.
  • Mocny złoty dobry dla stabilności gospodarki i eksportu, uważa Morawiecki
  • Para walutowa USD/PLN trafiła w ostatnich dniach na ważny opór

Silny kurs złotego dobry dla gospodarki

– Polski złoty może się umocnić, ponieważ gospodarka wychodzi z koronawirusowego kryzysu szybciej niż wcześniej oczekiwano – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Na początku kryzysu jaki wywołała pandemia COVID-19, polski złoty wyznaczył 11-letnie minima w stosunku do dolara. Teraz jednak znajduje się “w miejscu korzystnym dla gospodarki”, uważa Morawiecki.

– W ogóle nie przejmujemy się obecnym poziomem złotego. Jest on dobry dla stabilności naszej gospodarki, dobry dla naszego przemysłu eksportowego, a jednocześnie [PLN] ma potencjał do dalszego umacniania – dodał Prezes Rady Ministrów.

Podczas gdy zrewidowany budżet na 2020 rok przewiduje, że gospodarka skurczy się o 4,6 proc., najnowsze prognozy wskazują, że PKB zmniejszy się jedynie o około 3,5 proc., powiedział.

Kurs dolara do złotego wciąż pod oporem przy 3,77

Na początku obecnego miesiąca, dolar wyznaczył dołek wobec polskiego złotego. Jednakże, w kolejnych dniach greenback zaczął odzyskiwać grunt. W minionym tygodniu bykom na USD/PLN udało się nawet pokonać spadkową linię trendu biegnącą od sierpniowego szczytu.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny

Rezultatem wspomnianego wybicia był wzrost notowań do kluczowej strefy oporu przy 3,77 zł. Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs dolara testował ten opór zarówno w piątek, jak i wczoraj.

W przypadku odbicia, USD/PLN może zmierzać do przełamanej linii trendu. Jeśli natomiast dojdzie do wybicia w górę, byki otworzą sobie drogę w kierunku obszaru przy 3,90 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here