Naga MarketsAdam Drozdowski, Zarządzający Funduszami InValue Multi-Asset w AgioFunds TFI

Spodziewamy się bardzo dobrego rynku w USA (przynajmniej) do końca tego roku – tak o perspektywach dla amerykańskiego rynku akcji powiedział Adam Drozdowski, Zarządzający Funduszami InValue Multi-Asset w AgioFunds TFI. Czy rzeczywiście dobre dni są dopiero przed nami i czy czeka nas dekada hossy? Comparic24.tv oraz Michał Stanek zapraszają na premierowy odcinek programu „Inwestowanie (z) głową”


Inwestowanie (z) głową: Comparic24.tv zaprasza na nową serię programów poświęconych funduszom inwestycyjnym

Na temat funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz o przewadze funduszy nad czystym inwestowaniem usłyszysz w pierwszym odcinku nowej audycji “Inwestowanie (z) głową”, którego prowadzącym jest Michał Stanek, prezes spółki Q Value.

Im częściej patrzymy na rynek, z reguły mamy gorsze wyniki inwestycyjne. Zwykle chcemy coś zmienić, szczególnie jeżeli trafimy na słabszy okres. Gdy w portfelu posiadamy kilka klas aktywów cieszymy się gdy coś rośnie i martwimy gdy coś spada szukając zmian w składzie portfolio. Zasada powinna być natomiast odwrotna i powinniśmy kupować te aktywa, które zachowują się gorzej w danym momencie, bo jest większa szansa na ich wzrosty w kolejnych okresach – komentuje Adam Drozdowski zapytany o przewagę inwestowania w fundusze nad inwestowaniem samodzielny.

Rynek amerykański lepszy od polskiego? „Polska ma swoje mankamenty”

Jak zauważa zarządzający funduszami w AgioFunds TFI, przeciętny fundusz będzie alokował posiadane środki na różnych rynkach – na przykład akcji, obligacji oraz surowców – daje większą przewagę dla bardziej elastycznego reagowania na zachowanie rynku, przy jednoczesnym cięciu potencjalnych strat.

Reprezentowane przez Drozdowskiego fundusze inwestują w różne klasy aktywów skupiając się na rynku akcji amerykańskich, również tamtejszych obligacji oraz na rynku złota. Wybór taki warunkowany jest danymi statystycznymi sugerującymi, że na rynku USA w okresie rocznym w ponad 80% rosną właśnie akcje oraz papiery dłużne. Dołożenie do tego komponentu złota powoduje, że jedynie w 10% okresów fundusz notuje spadki, a w 90% okresów (przynajmniej w teorii) portfel powinien notować wzrosty.

Wybór rynku amerykańskiego jest warunkowany między innymi pewnymi mankamentami polskiego parkietu. Niewielka płynność, wszyscy widzimy jakie są obroty na warszawskiej giełdzie. Spojrzeliśmy również na zależności, jak zachowują się akcje i obligacje amerykańskie w porównaniu do polskich. Posiadamy wiele pozytywnych opinii na ten temat, a patrząc z punktu widzenia rynku z niemal nieograniczoną płynnością (…) jesteśmy w stanie dostosować strategię i wymienić firmę w ciągu kilku minut, co daje ogromną przewagę – wyjaśnia Drozdowski.

Według prognoz reprezentowanego przez niego funduszu, amerykańska giełda ma przed sobą jeszcze dziesięć lat hossy, gdzie potencjalne zwroty z inwestycji zdecydowanie zdeklasują inne klasy aktywów, na których będą skupiać się zarządzającymi funduszami na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here