Naga Marketsmalta morze skałaPolska giełda CoinDeal przenosi się za granice, konkretnie na Maltę. Tym samym idzie śladem innego lidera rynku kryptowalut w Polsce, platformy BitBay.


“Dla nas to bardzo duży krok, który pozwoli na swobodniejsze funkcjonowanie giełdy, a także zwiększa bezpieczeństwo samych użytkowników”mówi polskim mediom Kajetan Maćkowiak, jeden z założycieli CoinDeal.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skąd ten krok?

Warto wspomnieć, że Malta zadbała o pozytywne otoczenie prawne dla firm kryptowalutowych. Przedsiębiorstwa, które są tam zarejestrowane, mogą otrzymać certyfikat MDIA (Malta Digital Innovation Authority). Jest pakiet praw regulujących funkcjonowanie tego typu podmiotów jak giełdy cyfrowych walut.

Po w praktyce daje MDIA? Na pewno zwiększa bezpieczeństwo firm, ponieważ gwarantuje zabezpieczenia na rynku. Jasne przepisy także ułatwiają funkcjonowanie jako takie.

Coindeal otwiera też nowe konto bankowe.

“Jesteśmy po bardzo owocnych rozmowach z jednym z banków i otwieramy w nim konto. To dla nas i naszych użytkowników bardzo ważny krok, który zapewnia jeszcze większą stabilność działania” – dodaje polskiemu portalowi Crypto Fakty Kajetan Maćkowiak.

Malta stolicą Blockchain w Europie

Malta jest jednym z państw najbardziej otwartych na projekty blockchainowe. 11 września Joseph Cuschieri, dyrektor generalny  Urzędu ds. Usług Finansowych (MFSA) ogłosił, że trzy ustawy dotyczące rynku kryptowalut wejdą w życie 1 listopada 2018 r. Tym samym Malta ostatecznie reguluje rynek walut cyfrowych.

szef coindealCoinDeal jest giełdą kryptowalut założona przez trzech wrocławian – Adama Bicza, Filipa Dzierżaka i Kajetana Maćkowiaka i działa od marca 2018 roku. Trzeba przyznać, że firma mocno weszła na rynek. Jest sponsorem zespołu Premier League – Wolverhampton Wanderers. Działa też społecznie, angażując się w działalność charytatywną. Niedawno była sponsorem turnieju koszykówki ulicznej 3×3 Feel The Bit, w którym nagrodą były kryptowaluty.

Coindeal oferuje dostęp do 30 par kryptowalut, w tym najpopularniejszych, jak ethereum, bitcoin czy litecoin i wielu altcoinów. Innowacją jest możliwość głosowania przez użytkowników nad wprowadzeniem do obrotu nowej kryptowaluty. To ciekawe posunięcie, na które nie zdecydowało się na razie zbyt wiele podmiotów na rynku zdecentralizowanych rozwiązań.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here