Naga Marketsccf forex comparic PLNO godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny podał informacje o dynamice płac w sektorze korporacyjnym rdr oraz wzroście zatrudnienia rdr za listopad. Dynamika obu wskaźników utrzymała się na bardzo wysokich poziomach i przewyższyła oczekiwania analityków.


Płace w górę o 4%

W listopadzie 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,1% r/r i wyniosło 5791,5 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 4,0% r/r i wyniosło 4329,71 zł. W miesiącu wcześniejszym natomiast zarobki wzrastały o 3,6% r/r.Dokładne zestawienie danych w poniższej tabeli:

Źródło: GUS
Źródło: GUS

Kurs złotego niewzruszony

Pomimo dobrych danych z polskiej gospodarki, na złotym nie obserwowaliśmy wyraźniejszych chęci do wzrostów. USD/PLN korygował wczorajsze wieloletnie szczyty jednak zatrzymał się na wysokości maksimów z 9 grudnia (pokrywających się z PP M2), gdzie rozrysowała się wyraźna świeca pin bara mogąca sugerować chęć kontynuowania aprecjacji:

USD/PLN H1
USD/PLN H1

EUR/PLN również w korekcie w przeciągu dwóch ostatnich godzin, pokonując dołki grudniowe, jednak deprecjacja zatrzymała się na wysokości pierwszego wsparcia PP (S1) i obecnie cena powraca nad minima 4.4172.

EUR/PLN H1
EUR/PLN H1Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here