Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował finalne rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w grudniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie (wskaźnik cen 100,0), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,1% (wskaźnik cen 101,1). Fakt ten sprawia, że w gerudniu 2018 r. wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znacząco oddalił się od dolnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5% +/- 1 p. proc.).

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych* (zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego)
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych*
(zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego) | Źródło: GUS

Sytuacja techniczna na USD/PLN

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że już od drugiej połowy października br. kurs oscyluje w okolicy niezwykle istotnego oporu zbiegajacego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Pomimo licznych reakcji sygnalizujących potencjalne odrzucenie tej strefy, rynek w dalszym ciagu nie miał wystarczajaco siły, by się od niego odbić.

Nie zmienia to jednak faktu, że coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe, trwałe odrzucenie wspomnianej strefy oporu, co – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyc drogę do dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego.

Gdyby tak się stało, realnym zasięgiem dla potencjalnych spadków okazują się w tym przypadku okolice poziomu 3.63 PLN.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDPLN


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Wszystkie oczy zwrócone na USA
Następny artykułGuten Morgen DAX 04.01.2019 – punkt równowagi 10 530 i zamknięcie tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here