TMS


Rzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2018 roku.

Jak przeczytać możemy w raporcie, ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w kwietniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,5%, a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,6%.

Jak się zatem okazuje, inflacja CPI rośnie szybciej niż zakładano. Prognozy przed tą publikacją wskazywały bowiem na wzrost kolejno o 0,4 m/m oraz 1,5 r/r.

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2018 r. | Źródło: http://stat.gov.pl
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych*
(zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego) | Źródło: http://stat.gov.pl

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał bardzo ważny, techniczny opór i jeżeli tylko dzisiejsze spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu od góry (jako wsparcia).

USDPLN Daily


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.05.2018
Następny artykułPrzemysłowy PMI w Niemczech i strefie euro poniżej poprzednich wartości
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here