Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2018 roku.

Jak przeczytać możemy w raporcie, ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w kwietniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,5%, a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,6%.

Jak się zatem okazuje, inflacja CPI rośnie szybciej niż zakładano. Prognozy przed tą publikacją wskazywały bowiem na wzrost kolejno o 0,4 m/m oraz 1,5 r/r.

Szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w kwietniu 2018 r. | Źródło: http://stat.gov.pl
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych*
(zmiana w % do analogicznego okresu roku poprzedniego) | Źródło: http://stat.gov.pl

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał bardzo ważny, techniczny opór i jeżeli tylko dzisiejsze spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu tego poziomu od góry (jako wsparcia).

USDPLN Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 02.05.2018
Następny artykułPrzemysłowy PMI w Niemczech i strefie euro poniżej poprzednich wartości
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here