Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował raport z naszego, rodzimego rynku pracy. Wynika z niego, że w końcu stycznia br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1023,1 tys. bezrobotnych, tj. o 54,2 tys. (o 5,6%) więcej niż przed miesiącem, ale o 110,6 tys. (o 9,8%) mniej niż przed rokiem. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1% i była o 0,3 p.proc. wyższa niż w grudniu ub. roku, ale o 0,7 p.proc. niższa niż rok wcześniej.

Stopa bezrobocia rejestrowanego stan w końcu stycznia 2019 r.
Stopa bezrobocia rejestrowanego
stan w końcu stycznia 2019 r. | Źródło: GUS

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 3,3% w wielkopolskim do 10,9% w warmińsko-mazurskim. Wzrost stopy bezrobocia w skali miesiąca notowano we wszystkich wojewódz- twach; najwyższy w warmińsko-mazurskim (o 0,5 p.proc.), natomiast najniższy w dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim (po 0,2 p.proc.). W porównaniu ze styczniem ub. roku stopa bezrobocia obniżyła się we wszystkich województwach, w największym stopniu w warmińsko-mazurskim (o 1,3 p.proc.), a w najmniejszym – w pomorskim (o 0,4 p.proc.).

Kurs euro (EUR) spadnie w okolice 4.30 PLN?

Spoglądając na notowania pary walutowej euro (EUR) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie jest zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Euro podrożało bowiem w tym czasie już o niemal 9 groszy.

Analizując obecną sytuację zauważyć można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu euro (EUR) wobec polskiego złotego (PLN), rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego, technicznego oporu, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu euro nawet w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 4.30 PLN. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższa istotna strefa, w okolicy której mogłaby się pojawić jakaś większa reakcja popytowa.

Do handlu na parach walutowych z EUR polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs euro wobec kursu polskiego złotego
EURPLN Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs srebra wyznaczył nowy szczyt, ale pozostał pod oporem na 16,17 – Analiza dla początkujących
Następny artykułBitcoin notuje najsilniejszy spadek od 45 dni, powraca pod 3800 dolarów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here