Naga MarketsKurs złotego pozostanie słaby przy rosnącej inflacji, oczekują bankowcyKurs euro będzie kosztował 4,56 zł na koniec kwietnia, uważają bankowcy ze 113 placówek w opublikowanym badaniu firmy Kantar. Jak wynika z „Monitora Bankowego”, do końca kwietnia powinny rosnąć również pary walutowe USDPLN oraz CHFPLN, które zakończą miesiąc na poziomach odpowiednio 4,22 zł i 4,32 zł.

  • Złoty może pozostać słaby w kolejnych miesiącach
  • Inflacja w Polsce przekroczy w tym roku 5%

Kurs złotego pod presją. Inflacja systematycznie w górę

Zgodnie z badaniem firmy Kantar, które zostało przeprowadzone miesiąc temu, badający wskazywali 4,46 zł za euro, 4,13 zł za dolara i 4,04 zł za franka szwajcarskiego. To pokazuje ewidentną tendencję wzrostową w stosunku do złotego, co potwierdza słabość złotówki w ostatnich tygodniach. Dodatkowo bankowcy z 113 placówek oczekują, że inflacja w okresie grudzień 2019 – grudzień 2020 wyniesie 5,07%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem analitycy z Rabobanku wskazują, że ich uparte nastawienie do wzrostów EURPLN zostało ostatnio wzmocnione przez najnowsze, słabe dane makroekonomiczne z Polski.

– Najnowszy zestaw danych potwierdza nasz pogląd, że kurs EURPLN nie osiągnął jeszcze maksymalnego poziomu. Po obecnym okresie konsolidacji oznaczonym jako formacja spadającego trójkąta nastąpi kolejny impuls w górę w kierunku poziomów sprzed globalnego kryzysu finansowego na poziomie 4,9307 w horyzoncie 1-3 miesięcy – napisano w raporcie Rabobanku.

W środę w okolicach godziny 14:00, za euro trzeba zapłacić 4,5420 zł, za dolara 4,1870 zł, a za franka 4,2970 zł.

Kurs USDPLN, EURPLN, CHFPLN i GBPPLN na interwale dziennym, tradingviewcom
Kursy par złotego tj. USDPLN, EURPLN, CHFPLN i GBPPLN na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here