Naga MarketsZaorski, Wenus, Głowacki, Kubrak, Prokop – te znane nazwiska łączy jedno. 19 maja w warszawskim hotelu Mariott wezmą udział w Gali Inwestorów XM – pierwszym takim wydarzeniem w Polsce. O Gali, regulacjach oraz analizie technicznej rozmawialiśmy z Marcinem Wenusem, redaktorem naczelnym Comparic.pl. 


Pierwsze pytanie nie jest być może zbyt precyzyjne, ale powiedz – czego możemy spodziewać się na Investors Gala?

Cóż, sporej dawki, mam nadzieję, ciekawej dyskusji oraz przede wszystkim świetnej zabawy. Wraz z pozostałymi uczestnikami debaty czyli Rafałem Zaorskim, Piotrem Głowackim oraz Jackiem Kubrakiem postaramy się przybliżyć najbardziej aktualne tematy kształtujące obecny rynek.

Będzie o ESMIE?

Nie wiem czy będzie o ESMIE bo sądzę, że tutaj raczej sprawa jest jasna. Europejski regulator zdecydował, że będzie nas chronić i musimy to zaakceptować. Daleki jestem jednak od jednoznacznego potępiania tej decyzji. Prawda, ograniczy ona rynek, skonsoliduje go, jednak nadal – dla większości z nas zmiany te nie są gwoździem do trumny.

Ale sam korzystasz z dźwigni…

Oczywiście. A efekty widać na Comparic.pl, gdzie mierzę się na rynku z naszym redaktorem, Przemkiem Jarząbkiem wykorzystując do tego moją ulubioną strategię [śmiech]. O tym chciałbym porozmawiać – o rynku, o tradingu, zyskach oraz stratach jakie łączą się z inwestycjami…

Zwłaszcza, że obok będziesz mieć Rafała Zaorskiego, który twierdzi, że analiza techniczna nie działa oraz Jacka Kubraka, twórcę Cool Trader Mind.

Dokładnie. Dyskusję nad tym czy analiza techniczna działa czy nie zostawię na Galę Inwestorów jednak na FxCuffs 2017 Jacek Kubrak pokazywał eksperyment w którym wchodząc w losowych miejscach na wykresie zdołał po roku zarobić 300 pips. Strategii wejścia i wyjścia z pozycji jest wiele – to co się liczy to chłodna głowa oraz zarządzanie kapitałem.

No właśnie – wejścia i wyjścia. Czy patrząc na wyniki Rafała Zaorskiego, który staje w opozycji do branży i głośno mówi – analiza techniczna nie działa, nie sądzisz jednak, że być może ma rację? 

Warto pamiętać, że Rafał ma kilkunastoletnie doświadczenie na rynkach i swoje już widział. Jego wyniki, choćby zarobione 2,5 mln złotych na DAX budzą podziw, jednak to jest podejście Rafała. Jeśli mówi, że analiza techniczna nie działa i na tym zarabia… nie mam nic przeciwko 😉 Sam jestem jednak zdania, że analiza techniczna działa czego dowodem mogą być analizy pojawiające się na Comparic, doświadczenie moje czy naszych redaktorów.

W tradingu warto znaleźć własną drogę – to my będziemy nią podążać. Nie wyobrażam sobie korzystania z strategii innego tradera, która po prostu budzi we mnie skrajne emocje. To jak próba przebiegnięcia maratonu w czyichś butach. Czy jest to możliwe? Oczywiście. Czy jednak jest to przyjemne? Z całą pewnością nie. Uważam, że nie warto ślepo podążać za utartymi sloganami. Inspirujmy się wynikami innych – nie próbujmy na siłę ich kopiować.

ODBIERAM BILET

Czy jest już dostępny szczegółowy plan wydarzenia?

Na razie nie. Z czasem będzie pojawiać się coraz więcej szczegółów, ale wydaje mi się, że to co już teraz wiemy wystarcza aby przyjechać do Warszawy i odwiedzić hotel Marriott. Będę ja, będzie cała redakcja Comparic, będzie Rafał Zaorski, Jacek Kubrak i Piotr Głowacki. Otoczenie, kolacja oraz rozrywka na żywo z udziałem Marcina Prokopa i zespołu KOMBII, a także kilka innych niespodzianek powoduje, że trudno nie pojawić się na tym wydarzeniu. 19 maja to sobota, więc to idealny moment na weekendowy wypad do Warszawy. Rano w sobotę można odwiedzić Łazienki, a po południu świetnie bawić się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Warszawie.

Dziękuję za rozmowę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Co tam robi PROKOP????? Co On ma wspólnego z tradingiem, czy jest ktoś kompetentny i może mi to wyjaśnić? Czy COMPARIC juz szuka celebrytowskiej mordy aby zaistnieć w szerszych kręgach? Taki jest wasz cel? Nie zarabiacie na tradingu szanowni redakktorzy to trzeba sie bujac po salonach z tym plebstwem aby zostać zauważonym ? SCHODZICIE NA PSY , DARUJCIE SOBIE TO GÓW…. Bądzcie profesjonalistami, prosimy WAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here