Naga Markets

Lupa powiększająca na logo giełdy BinanceNowe badanie, które objęło 157 giełd kryptowalutowych przeprowadzone przez Forbes ujawniło, że rzeczywisty wolumen transakcji Bitcoina jest zwykle mniejszy niż ten, który zgłaszają. W raporcie przytoczono przykład z 14 czerwca. Stwierdzono, że wolumen transakcji Bitcoin w tym dniu wyniósł 128 miliardów dolarów. To bardzo dalekie od 262 miliardów dolarów, o których informują giełdy. Kurs BTC/USD wzrasta we wtorek powyżej 20 400 USD.

Bitcoin: Dolar i Tether głównymi zamiennikami BTC

Oznacza to, że 51 procent wszystkich zgłoszonych transakcji Bitcoina jest fałszywych. Raport Forbes stwierdza również, że Tether odgrywa ogromną rolę w spotowych transakcjach BTC. Stablecoiny są odpowiedzialne za większość transakcji Bitcoina. Jednocześnie dolar amerykański, won południowokoreański i japoński jen należą do czołowych walut fiducjarnych zaangażowanych w duży odsetek transakcji.







Według Forbesa, ponad 90 procent płynności Bitcoina jest zawarta w USDT Tethera lub fiat USD. Istnieje jednak znaczny popyt pozadolarowy z Korei Południowej, Japonii, Turcji i innych części Europy.

27 procent wszystkich transakcji Bitcoin odbywa się na Binance

Raport podzielił giełdy na trzy grupy w zależności od różnicy między ich rzeczywistym wolumenem a wolumenem, który zgłaszają. Na podstawie wolumenu obrotu badanie wykazało, że Binance, FTX i OKX to trzy najlepsze giełdy.

Następnie (w dowolnej kolejności) znalazły się Huobi Global, Crypto.Com, Bybit, Bitget, Bing, Mexc Global i KuCoin. W raporcie zauważono ponadto, że FTX, OCX i Crypto.Com to giełdy z nawet 25-procentowymi różnicami w ich rzeczywistym i zgłoszonym wolumenie obrotu Bitcoinami. Badanie zaklasyfikowało te giełdy do grupy 1. Druga grupa zawiera giełdy, których różnica wolumenu wynosi od 26 do 79 procent.

Ostatnia grupa obejmuje giełdy, których zgłoszone wolumeny transakcji BTC są znacznie większe niż rzeczywisty wolumen obrotu. W raporcie przytoczono przykład BitCoke. Wolumen handlu Bitcoinami Bitcoke wyniósł 14 miliardów dolarów. Giełda ma tylko 10 000 odwiedzających miesięcznie, a ponad 50 procent z nich to Argentyńczycy.

Giełdy, a fałszywe dane

Według raportu, giełdy, które działają w regionach, w których nie ma nadzoru regulacyjnego, są winne zgłaszania fałszywych danych o transakcjach. MEXC Global, Binance i ByBit należą do znanych giełd wymienionych w raporcie jako winnych tego zarzutu. W raporcie stwierdzono, że te trzy giełdy uważają, że ich wolumen obrotu Bitcoinami wynosił 217 miliardów dolarów, podczas gdy w rzeczywistości było to 89 miliardów dolarów.

AVA Trade

Raport Forbesa wyjaśnił, że istnieją handlowcy, którzy angażują się w handel praniem brudnych pieniędzy. W ten sposób mogą stworzyć fałszywe wrażenie rosnącego popytu i popularności określonych tokenów. W raporcie dodano, że korzyściami giełd z tych fałszywych raportów jest to, że mogą twierdzić, że mają większy wolumen obrotu i zachęcają do większej liczby legalnych transakcji na swoich platformach. Żadna z giełd oskarżonych o fałszywe informowanie o wolumenie obrotu nie zaprzeczyła jeszcze temu zarzutowi.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow j | cd projekt giełda | kruk akcje notowania | pgnig kurs | cdprojekt cena akcji | lpp cena akcji | asseco akcje kupno |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułSilny dolar (USD) nie załamał kursu AUD/USD. Aussie wzrasta we wtorek
Następny artykułEUR/USD – korekta wzrostowa w oczekiwaniu na jastrzębie decyzje ECB
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here