Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraW całej sieci Bitcoin Cash tylko jeden adres dokonał w całym kwietniu 587 000 transakcji. Stanowi to aż 49% wszystkich przelewów w miesiącu.
Sprawę wykrył jeden z użytkowników Twittera:
This one address accounts for over 50% of $BCH transactions in the last month. https://t.co/eSfJswoZqN
— I am Nomad (@IamNomad) May 5, 2019

Fikcyjna społeczność?

Użytkownik będący właścicielem tajemniczego adresu zaczął dokonywać transakcji dokładnie 8 kwietnia. Co ciekawe najczęściej za tę samą kwotę, czyli 0,00003132 BCH. W momencie pisania tekstu saldo portfela wyniosło 4,32 BCH (1 254 USD). Łącznie wpłynęło na niego 80,97 BCH (21 816 USD), zaś wysłano – 76,64 BCH (20 666 USD).

Całość można prześledzić tutaj:

Te artykuły również Cię zainteresują
https://explorer.bitcoin.com/bch/address/1b1itzeSKYEKhdcthUSnNJ47Fx2U8Zwwn

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to fork najpopularniejszej kryptowaluty, który powstał 1 sierpnia 2017 roku w wyniku hard forka czyli podziału sieci bitcoin. Rozłam ten nastąpił wskutek braku porozumienia w społeczności odnośnie sposobu skalowania i dalszego rozwoju sieci BTC. Główną przyczyną nieporozumień był wybór sposobu skalowania bitcoina. Nowa kryptowaluta Bitcoin Cash wprowadziła większe rozmiary bloków. Zamysłami twórców były też niskie koszty transakcji.

Bitcoin Cash jest kryptowalutą opartą o technologię peer-to-peer i wykorzystuje identyczny algorytm potwierdzający transakcje jak w sieci Bitcoin. Od najstarszej kryptowaluty różni się ona jednak wielkością bloków. Sieć BTC wykorzystuje bloki o pojemności 1 MB. Deweloperzy BCH postanowili zwiększyć jednak ich wielkość do 8 MB dzięki czemu BCH mogło przetworzyć ok ośmiokrotnie więcej trancakcji niż BTC. Mogło, bo 15 maja 2018 r. Bitcoin Cash jeszcze czterokrotnie zwiększyło rozmiar swojego bloku (ang. block size), do 32 MB, stając się tym samym kryptowalutą z największym (maksymalnym) rozmiarem pojedynczego bloku transakcyjnego. Fakt ten sprawia, że teoretycznie BCH zapewnia 32x większą skalowalność od transakcji w BTC (8 mln transakcji dziennie, zamiast 250 tys.). Obecnie jednak BCH nie wykorzystuje swojej wysokiej pojemności bloku ze względu na niską liczbę transakcji, najczęściej ponaddwukrotnie mniejszą niż w bitcoinie.

Jeśli chodzi o pozostałe aspekty techniczne to waluty te nie różnią się znacząco od siebie, jednak twórcy Bitcoin Cash uważają, że to właśnie ich projekt jest bardziej zgodny z pierwotną wizją twórcy Bitcoina. Średni czas bloku jest identyczny jak w przypadku BTC i wynosi 10 minut, podobnie jak algorytm konsensusu Proof of Work, którym jest SHA 256 – oznacza to, że specjalistyczne urządzenia ASIC wykorzystywane do wydobywania Bitcoinów mogą być też stosowane do kopania Bitcoin Cash. Podobnie jak w przypadku Bitcoina podaż BCH również została ograniczona do 21 000 000 monet. Kolejnym podobieństwem jest także fakt, iż podobnie Bitcoin, również Bitcoin Cash jest kompatybilny z większością popularnych portfeli kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here