Naga MarketspoloniexGiełda Poloniex postanowiła zrekompensować straty inwestorom, którzy stracili środki w czasie flash crashu 26 maja br. na rynku kryptowaluty Clams.

Warto przypomnieć, że depozyty zabezpieczające na amerykańskiej giełdzie kryptowalut Poloniex straciły 26 maja na wartości około 13,5 miliona dolarów z powodu flash crashu.

Co się stało 26 maja?

Poloniex ujawnił, że 26 maja poważny krach cenowy na rynku niszowej kryptowaluty Clams doprowadził do strat w wysokości około 1800 bitcoinów (BTC), czyli w tym czasie około 13,5 miliona dolarów. Incydent dotknął 0,4% wszystkich użytkowników giełdy.

Teraz, według oficjalnego wpisu na blogu, Poloniex chce pokryć utracone środki, zwracając ze swojej kieszeni opłaty za transakcje do 6 czerwca.

Rynek Claims na Poloniex zezwalał na handel dźwignią do momentu, gdy wspomniana nagła awaria doprowadziła użytkowników giełdy do wielkich strat. Flash crash spowodował to, że cena Clams spadła o 77 procent w zaledwie 45 minut.

W tym czasie firma zrzuciła całą winę na szybkość zleceń sprzedaży oraz ogólny brak płynności w handlu z dźwignią na Clams. Teraz giełda zdaje się brać winę na siebie.

Zgodnie z nową decyzją, utracone środki w postaci bitcoinów będą teraz zwracane przez nie naliczenie opłat za wymianę do momentu pełnej spłaty.

Poloniex

Poloniex to jedna z najpopularniejszych amerykańskich platform umożliwiających wymianę kryptowalut. Firma została założona w styczniu 2014 r. przez Tristana D’Agostę i ma siedzibę w Wilmington w stanie Delaware. W maju 2018 r. giełda znalazła się na 25. miejscu w rankingu tego typu platform do wymiany kryptowalut. W lutym 2018 r. została przejęta przez Circle Internet Financial Ltd., spółkę wspieraną przez Goldman Sachs Group Inc.

Giełda już wcześniej miewała poważne problemy. Wszystko przez… swoją kadrę. Sam zożyciel Poloniex, Tristan D’Agosta, nie miał dużego doświadczenia biznesowego, gdy rozpoczął działalność. Wcześniej był artystą, niezależnym pisarzem i muzykiem. Giełda miała – jak się okazało – pewne luki w kodzie i systemie wypłat. W efekcie w 2014 r. straciła 65 tys. USD w kryptowalutach.

Giełda umożliwia dokonywania inwestycji typu Lending. Udzielając pożyczek innym użytkownikom giełdy można osiągnąć zysk z prowizji od zarobionych odsetek wynoszący 15%. Pożyczki są zabezpieczone saldem Margin.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here