Naga MarketsPoloniex to amerykańska platforma umożliwiająca wymianę kryptowalut. Firma została założona w styczniu 2014 r. przez Tristana D’Agostę i ma siedzibę w Wilmington w stanie Delaware. W maju 2018 r. Poloniex znalazł się na 25. miejscu w rankingu giełd kryptowalutowych. W lutym 2018 r. giełda Poloniex została przejęta przez Circle Internet Financial Ltd., spółkę wspieraną przez Goldman Sachs Group Inc.


Poloniex – co to jest?

Na giełdzie znajduje się ponad 60 kryptowalut m.in. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCC), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Zcash (ZEC), Monero (XMR), Gnosis (GNO) czy Lisk (LSK).W marcu 2014 r. Poloniex doznał ataku hakerów, przez co stracił 12,3% wszystkich posiadanych bitcoinów. We wrześniu 2016 r., w związku ze zmianami regulacyjnymi, Poloniex ogłosił zakończenie działalności w New Hampshire. W lipcu 2017 r. Poloniex oznajmił, że przestanie działać w stanie Waszyngton po wprowadzeniu ustawy Senatu 5031.

W październiku 2017 r. analitycy ds. bezpieczeństwa odkryli dwie nieuczciwe aplikacje w sklepie Google Play rzekomo powiązane z giełdą kryptowalutową Poloniex. Oprócz zbierania danych uwierzytelniających giełdy Poloniex, fałszywe aplikacje próbowały również oszukać ofiary namawiając do udostępniania swoich kont na gmailu. W grudniu 2017 r. Poloniex ogłosił, że wszyscy użytkownicy korzystający z ich platformy muszą zweryfikować swoją tożsamość.

W tym czasie posiadacze kont starszych otrzymywali przywilej, że nie są zobowiązani do przesyłania danych uwierzytelniających. Niedawno Poloniex wysłał powiadomienie do wszystkich swoich użytkowników, że starsze konta będą również musiały zweryfikować swoją tożsamość , a niezweryfikowane konta zostaną zamknięte. 27 maja 2018 r. Poloniex zamroził wszystkie niezweryfikowane konta bez ogłoszenia terminu.

Na chwilę obecną giełda plasuje się na 35 miejscu pod względem dziennej kapitalizacji przekraczającej 41 mln dolarów. Giełda umożliwia dokonywania inwestycji typu Lending. Udzielając pożyczek innym użytkownikom giełdy można osiągnąć zysk z prowizji od zarobionych odsetek wynoszący 15%. Pożyczki są zabezpieczone saldem Margin. Giełda umożliwia zabezpieczenie swojego konta za pomocą Two-Factor Authentication (2FA) przy użyciu aplikacji Google Authenticator.

Najważniejsze linki:

Blog: https://pololnlex.com/blog/

Strona supportu: https://poloniex.freshdesk.com/support/home

Temat na forum.bitcoin.pl: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=55&t=17761Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułMcAfee: Okradnij mnie a dam Ci $100 tys.
Następny artykułCFTC o Blockchain: Jesteśmy 4 lata do tyłu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here