Naga MarketsPo publikacji moich ostatnich wpisów, dotyczących inwestowania długoterminowego (swoją drogą zachęcam do śledzenia moich weekendowych wpisów, wśród których króluje tematyka psychologi i inwestycji w długim terminie. Już teraz zobacz, co napisałem do tej pory), na jednym z prężnie rozwijającym się czacie poświęconym polskiej giełdzie zostałem poproszony o pełniejszą analizę spółki Polnord [PND]. Mam nadzieję, że sprostam rosnącym wymaganiom moich czytelników.

Jak tradycja nakazuje, na początek wrzucam wykres tygodniowy wraz z moim skromnym komentarzem:

Te artykuły również Cię zainteresują
0216-polnordGdzie się znajdujemy? Według mnie znajdujemy się w nowym trendzie wzrostowym średnioterminowym (pojęcie średnioterminowego trendu na wykresie tygodniowym posiada całkowicie inne znaczenie (zakres czasowy) niż jego odpowiednik na wykresie dziennym). Ogromna fala spadkowa z poziomu 300 zł zatrzymała się na historycznym minimach (4 zł) i od tego poziomu mierzymy trend wzrostowy. Bardzo ważnym poziomem była pomarańczowa strefa – jest to pośredni opór o znaczeniu również średnioterminowym.

Aktualnie cena od sześciu tygodni również spada, ale to nic dziwnego, po prostu cena uległa korekcie po dotarciu do lokalnego oporu /1/. Znacznie ważniejszym i cięższym do pokonania będzie czerwony opór (tu bym widział zlecenie TP teoretycznie posiadanych akcji).0216-polnord-dSprawdź ofertę brokera HFT w zakresie krótkiej sprzedaży na spółkach z GPW

Skoro wiemy już dokąd zmierzamy, zastanówmy się, kiedy warto szukać okazji do zakupu.W praktycznie każdej książce poświęconej AT znajdziesz stwierdzenie, że do każdego wykresu powinieneś podchodzić indywidualnie. Na każdym wykresie będzie skuteczna inna formacja. Nawet sam wykres może się z czasem zmienić i zacznie reagować na inne techniczne szczegóły. Zobacz. W ostatnim czasie cena upodobała sobie kanał wzrostowy i już dwa razy spowodował dość dynamiczne fale wzrostowe. Celowo zaznaczyłem pomarańczowe strefy lokalnych dołków – mają one znaczenie pod kątem trendu średnioterminowego. Po każdym ich wyznaczeniu cena skoczyła do góry, na wyższe poziomy.

Aktualnie znajdujemy się w dość ciekawym miejscu. Czy będziemy mieli powtórkę z historii? Tego nie wiemy (dwie ostatnie świeczki posiadają dłuższe wyższe cienie, co może sugerować dalsze spadki a przerywana czerwona linia idealnie /opór/ idealnie się z nimi komponuje), ale jedno jest pewne. Nie przykładałbym większego znaczenia do kanału cenowego*. To że cena (a raczej inwestorzy) reagowała (-li) na niego to czysty przypadek, najważniejsze jest to, że do najbliższej pomarańczowej strefy mamy jeszcze trochę miejsca, czyli jeszcze jest czas na powrót do głównego trendu wzrostowego.


Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

invest

* – kanał cenowy to proporcja czasu do wzrostów. Ma on jednak wadę, ponieważ nie uwzględnia lokalnych konsolidacji, które są naturalnym elementem wykresu i wcale nie oznaczają odwrócenie trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Witam,

    kurs jednak wybil kanal i to na sporym obrocie (pakietowki). Niestety troche razi w oczy slabosc na tle tak silnego rynku. Po euforii odnosnie nowego prezesa nie widac sladow, a spolka niby tania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here