Naga MarketsPolnord Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo deweloperskie z siedzibą w Warszawie podało dziś wstępne, szacunkowe dane finansowe za I połowę 2018 roku. Z szacunku wynika, że w I połowie 2018 roku strata netto wzrosła do 24,8 mln zł, z 5,4 mln zł straty rok wcześniej. Według wyliczeń PAP Biznes w samym II kwartale strata wyniosła 28,1 mln zł, podczas gdy konsensus PAP Biznes zakładał, że strata wyniesie 7,1 mln zł.


W komunikacie spółka podała, że skonsolidowane, szacunkowe przychody ze sprzedaży wzrosły w I połowie 2018 roku do 143,1 mln zł z 97,4 mln zł w I półroczu 2017 r. W samym II kwartale przychody wyniosły 58,8 mln zł, czyli były na poziomie zbliżonym do oczekiwań (59,4 mln zł).

Deweloper zaznaczył również, że istotny wpływ na skonsolidowany wynik netto za I półrocze 2018 r. miał spadek marży na działalności podstawowej związany ze wzrostem kosztów generalnego wykonawcy na inwestycjach realizowanych wcześniej przez KB Dom Sp. z o.o., wzrost kosztów ogólnego zarządu oraz jednorazowe korekty uprzednio nieujmowane w sprawozdaniach finansowych.

Wyniki podane przez spółkę mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2018 r. nastąpi 28 września 2018 r.

Sytuacja na wykresie

Spółka widocznie porusza się od czerwca w zakresie jednej linii wsparcia, zbiegającej się aktualnie z linią oporową tworząc charakterystyczną dla trendu formację. Podczas finalnego przełamania formacji może dojść do większego impetu na spółce zgodnie z klasyczną reakcją na wybijanie istotnego poziomu, w którym spółka aktualnie się zawęża. Podczas możliwości wybicia górnego ograniczenia, spółka na celowniku będzie miała poziomy 9,80 oraz 10,20 zł za akcję, jednak w momencie wybicia formacji dołem, celami będzie strefa 8,75 / 8,35.

Źródło: xStation5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here