Naga MarketspolnordPolnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Spółka przedstawiła dzisiaj raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z dokumentu.

Polnord odnotował 37,72 mln zł skonsolidowanej straty netto w I-III kw. 2018 r. wobec 1,79 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 11,51 mln zł wobec 1,36 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 185,14 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 147,91 mln zł rok wcześniej.

“Wyniki finansowe trzech kwartałów 2018 r. są efektem aktowania w tym okresie projektów o niesatysfakcjonujących marżach, wysokich kosztów stałych oraz wpływu one-offów. Aktualnie trwa w spółce rekalkulacja budżetów wszystkich projektów. Polnord koncentruje się na finalizacji obecnie sprzedawanych inwestycji, natomiast o uruchamianiu kolejnych projektów będzie decydowała ich rentowność. Od 1 grudnia zarząd będzie już działał w pełnym, docelowym składzie. Jego priorytetowym zadaniem będzie przygotowanie planu projektów na kolejne lata, które zapewnią spółce długofalowy rozwój i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy” – powiedział członek zarządu Marcin Mosz, cytowany w komunikacie.

 

 

“Grupa Polnord w trakcie trzech kwartałów 2018 r. wygenerowała 56,9 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. W lipcu br. Spółka wykupiła obligacje (mBank) w kwocie 20 mln zł a w sierpniu spłaciła 11 mln zł kredytu do BOŚ Banku, co spowodowało zmniejszenie jej skonsolidowanego zadłużenia brutto – wynoszącego na koniec września br. 335,3 mln zł – o 31 mln zł w stosunku do stanu na koniec czerwca br. Dług netto wyniósł na koniec września 2018 r. 253,5 mln zł wobec 269,1 mln zł kwartał wcześniej” – podano także w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 1,37 mln zł wobec 10,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Spółka nieznacznie traci na wartości po publikacji wyników. Wydaje się, że kurs może jeszcze dobić do okolic 10 zł czy też do poziomu wcześniejszego szczytu, gdzie mamy silne opory. Z drugiej strony, wybicie linii wzrostowej byłoby sygnałem do rozpoczęcia korekty ostatnich wzrostów.

polnord
źródło xStation 5

Czytaj także: Groclin [GCN], Kernel [KER] – Gorące spółki dnia 30.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here