Naga MarketspolnordPolnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Przed rozpoczęciem sesji spółka opublikowała raport z wynikami sprzedaży w ostatnim kwartale roku. Poniżej kluczowe dane z dokumentu.

Spółka podała, że na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych zakontraktowała 836 lokali wobec 1 389 lokali w 2017 roku. Spółki z grupy w 100% zależne od Polnord przeniosły w 2018 roku na klientów aktami notarialnymi własność 968 lokali (910 lokali w 2017 roku), które ujęte zostaną w przychodach ze sprzedaży tego okresu. W sumie w 2018 roku spółka sprzedała 1 017 lokali wobec 1 131 lokali w roku poprzednim.

W samym IV kwartale ubiegłego roku spółka sprzedała 83 lokale wobec 355 przed rokiem. W przychodach ze sprzedaży ostatnich trzech miesięcy 2018 roku spółka ujmie 340 mieszkań, a w wyniku finansowym 359 mieszkań.

“Rok 2018 niewątpliwie był trudnym okresem dla deweloperów, którzy musieli zmierzyć się z poszerzającym się katalogiem zagrożeń dla dalszego rozwoju branży. Rosnące ceny usług budowlanych oraz przedłużający się czas związany z pozyskiwaniem decyzji administracyjnych spowodowały konieczność rekalkulacji budżetów, co doprowadziło do przesunięć w harmonogramach wielu projektów planowanych przez spółki deweloperskie i wpłynęło na realizowaną przez nie przedsprzedaż mieszkań. Jak już komunikowaliśmy, Grupa Polnord prowadzi obecnie wnikliwe analizy rentowności wszystkich projektów. Koncentrujemy się na marży, nie zaś na wolumenie. Priorytetowym zadaniem – funkcjonującego od 1 grudnia 2018 r. w pełnym, docelowym składzie zarządu Polnord SA – jest przygotowanie wysokomarżowych projektów na kolejne lata. Rozpoczęły się już prace nad aktualizacją strategii spółki, która ma wytyczyć główne kierunki jej rozwoju i zapewnić wzrost wartości dla akcjonariuszy. Przewidujemy, że będziemy gotowi na jej prezentację rynkowi w okolicach połowy 2019 r.” – powiedział prezes Marcin Gomoła, cytowany w komunikacie.

Sytuacja na wykresie:

Rynek specjalnie nie reaguje na podane wyniki. Szerszy obraz notowań przedstawia układ boczny i to od dłuższego czasu. Można także zauważyć pewne zawężanie się notowań. Trudno więc oczekiwać aby kurs w najbliższym czasie opuścił zakres między 8 a 10 zł.

polnord
źródło xStation 5

Zobacz także: Wasko [WAS], Ronson [RON] – Gorące spółki dnia 10.01.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here