Naga MarketsPolnord to spółka holdingowa działająca na rynku budowlanym i deweloperskim.

polnord
źródło xStation 5

Notowania spółki poruszają się od dłuższego czasu bokiem, po wcześniejszych silnych spadkach z poprzednich lat. Powodem braku głębszego zaufania do spółki są nie najlepsze wyniki finansowe. Ostatnie lata pokazują straty, a wyniki kwartalne wskazują na coraz niższe przychody w ostatnich kilku kwartałach oraz na straty netto w drugim i trzecim kwartale. Kwestia dywidend to już bardzo odległa przeszłość. Do tego dochodzi zamieszanie w akcjonariacie. Niedawno grupa akcjonariuszy, w tym PKO BP, BGK oraz fundusze PZU zawarła porozumienia, którego celem jest ustalenie zasad wspólnego zbywania akcji spółki. Nie jest to więc argument wspierający stronę popytową. Ostanie wyniki sprzedaży także nie są najlepsze. W 2018 roku spółka sprzedała 836 lokali wobec 1389 w roku poprzednim.

Bardzo słabo wyglądała także sprzedaż w ostatnim kwartale. Rosnące ceny usług budowlanych i przedłużające się formalności to zdaniem zarządu główne przyczyn spadku liczby kontraktowanych mieszkań. Niedawny komunikat wskazuje na modyfikację strategii tzn. spółka chciałaby skupić się na marży a nie na ilości, w związku z tym zamierza szukać projektów, które dawałaby większy zysk. Wydaje się, że ta zapowiedź to jedyny pozytywny komunikat w ostatnim czasie. 30 kwietnia poznamy raport roczny i jeżeli nowy wypadnie on słabo, wykazując starty, to trudno będzie uwierzyć w trend wzrostowy na wykresie. Spoglądając na wykres, cały 2018 rok to ruch w formacji klina, a więc szeroka konsolidacja. Obecnie trwa odbicie od górnej krawędzi i wszystko wskazuje na to, że cena zmierza do okolic dolnego ograniczenia czyli w rejon 7,50 zł.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PCC Rokita – odbicie od kluczowego wsparcia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here