Naga MarketspolnordPoznańska Korporacja Budowlana Pekabex i Polnord podjęły rozmowy mające na celu wypracowanie porozumienia w przedmiocie strategicznej współpracy pomiędzy Grupą Pekabex a Polnord w zakresie działalności operacyjnej oraz potencjalnej kapitałowej inwestycji Grupy Pekabex w akcje Polnord, podał Pekabex.

W osobnym komunikacie Polnord poinformował, że celem rozmów jest ustalenie warunków wzajemnej wielopłaszczyznowej współpracy, w tym w szczególności w zakresie możliwości zastosowania technologii prefabrykacji żelbetowej na poszczególnych inwestycjach Polnordu.

“Rozmowy, o których mowa wyżej, nie będą dotyczyły objęcia akcji Polnord serii T, w których emisji spółki z Grupy Pekabex nie będą partycypować” – podano także w obu komunikatach.

Rozmowy poprzedzi podpisanie przez strony listu intencyjnego określającego potencjalne cele obu stron oraz warunki brzegowe rozmów, wskazano również.

“Celem negocjacji prowadzonych przez strony jest określenie możliwości oraz zasad, a także warunków oraz parametrów finansowych ewentualnej współpracy. Zawarcie umowy będzie uzależnione od satysfakcjonujących wyników prowadzonych negocjacji. Zdaniem zarządu spółki, jeżeli negocjacje zakończą się zawarciem umowy, będzie to miało wymierny i korzystny wpływ na dalszy rozwój operacyjny spółki” – dodano w komunikacie Polnordu.

Źródło: ISBNews


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki zyskują dzisiaj około 8-10% przy wysokich obrotach. Kurs znajduje się na historycznych minimach, dlatego taki impuls inicjuje dynamiczna korektę. Wydaje się, że najbliższym poziomem docelowym dla strony popytowej są okolice 3 zł.

polnord

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGorący początek grudnia – komentarz walutowy
Następny artykułGuten Morgen DAX 06.12.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here