Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” należy szczególną uwagę zwrócić na dwie spółki.

Pierwszą z nich jest Polna, czyli firma zajmująca się głównie produkcją armatury przemysłowej.

POLNA - wykres dzienny
POLNA – wykres dzienny

Spółka od 2011 roku znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Nie licząc wczorajszej sesji przez ostatni rok walor poruszał się w lekko wzrostowym kanale i zdrożał w sumie około 15%. Wtorkowa sesja znacznie poprawiła ten wynik dokładając jeszcze przeszło 20% wzrostu. Tak silny ruch miał swoje podłoże fundamentalne. Tuż przed tym wystrzałem na północ na rynek napłynęła informacja o wypłacie dywidendy w wysokości 5 zł na akcję. Przy kursie na poziomie zamknięcia, czyli 33,03 daje to stopę dywidendy na poziomie 15%.

Drugą spółką godną uwagi po wczorajszej sesji jest Bytom, czyli przedstawiciel branży odzieżowej.

BYTOM - wykres dzienny
BYTOM – wykres dzienny

Spółka również znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym i nawet biorąc pod uwagę wczorajszą przecenę o 8,2% ma za sobą w tym roku wzrost o 88%. Pierwsze przejawy słabości pojawiły się już w poniedziałek, kiedy to spory wzrost podczas sesji zamienił się tylko w górny cień na wykresie dziennym. Świeca, którą można określić jako spadającą gwiazdę nigdy nie jest mile widziana na wykresach, a wczorajsza przecena to tylko jej efekt. Oczywiście trzeba pamiętać, że walor podrożał w tym roku już bardzo dużo i na wykresie jest sporo miejsca do realizacji zysków.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here