Naga MarketsPolman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!W czwartek, tuż po rozpoczęciu sesji giełdowej, Polman poinformował o otrzymaniu zamówienia na wymiany złóż katalitycznych w aparatach. W środę natomiast, spółka notowana na NewConnect, poinformowała o zawarciu umowy na prace czyszczenia hydrodynamicznego podczas remontu instalacji, wraz z utylizacją odpadów wytworzonych w trakcie realizowanych usług. Wartość umowy to 1,4 mln zł.

  • Polman ma umowę na prace czyszczenia hydrodynamicznego.
  • Spółka otrzymała zamówienie na wymiany złóż katalitycznych w aparatach.
  • Emitent zrealizuje prace z zachowaniem procedur PLM-COVID19.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Te artykuły również Cię zainteresują

Polman z nowymi zamówieniami. Ich łączna wartość przekracza 1,5 mln zł.

Na początku czwartkowej sesji, Zarząd Spółki Polman S.A. poinformował o nowym zamówieniu. Dotyczy ono realizacji prac w przedsiębiorstwie sektora petrochemicznego na terenie Polski. Zakres umowy obejmuje kompleksowe prace związane z wymianami złóż katalitycznych. Realizowana usługa obejmie zarówno wyładunek i załadunek złóż, oraz utylizację odpadów w postaci zużytych złóż katalitycznych.
Prowadzone prace mają na celu utrzymanie ciągłości technologicznej i produkcyjnej Klienta.
Emitent zrealizuje prace z zachowaniem procedur PLM-COVID19.
Termin realizacji prac: listopad 2020r.
Wartość zamówienia: 185.125,00 zł.

W środę z kolei, Polman informował o zdecydowanie większej nowej umowie. Spółka wydała oświadczenie w którym napisała, o zawarciu umowy na realizację prac w przedsiębiorstwie sektora petrochemicznego na terenie Polski. Realizowana usługa obejmie pełen proces czyszczenia elementów instalacji, oraz usunięcia osadów technologicznych.
Umowa obejmuje ponadto odbiór i utylizację odpadów wytworzonych podczas realizowanych prac. Emitent zastosuje technologię i procedury przetwarzania i utylizacji odpadów spełniające wymogi ochrony zdrowia i środowiska w warunkach zagrożenia odpowiadających także restrykcyjnym wymogom sanitarnymi (COVID-19).

Termin realizacji prac: 19.04-03.06.2021r.
Wartość umowy: 1.413.510,00 zł. netto

W poprzednich miesiącach, Polman informował o innych kontraktach, a wartość każdego z nich oscylowała w okolicach 1 mln zł. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Polman odbija od poziomu wsparcia. Inwestorzy oczekują na wyniki finansowe

Walory spółki, w końcówce października testowały trzeci raz wsparcie w okolicach 0,85 zł. Obrona zakończyła się sukcesem, a notowania zyskały od tego czasu już blisko 20%. Obecnie kurs akcji konsoliduje w okolicach złotówki. Najbliższy mocniejszy opór wypada w okolicach 1,14 zł.

Na przełomie sierpnia i września walory testowały historyczny szczyt notowań, w okolicach 1,8 zł. Od tego czasu kurs spadł już kilkadziesiąt procent, i w okolicach obecnych poziomów spadki wyhamowały, a kurs od blisko 2 miesięcy jest w trendzie bocznym.

Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują na raport za III kwartał bieżącego roku. Patrząc wstecz, kurs swoje szczyty osiągnął właśnie przed raportem za II kwartał, czy tym razem historia zatoczy koło i Polman kolejny raz przed wynikami zacznie się dynamicznie umacniać?

Notowania spółki Polman z całego 2020 roku. Źródło: tradingview.com

W czwartek, o godzinie 15:30 walory Polman drożeją o 0,51%, a kurs oscyluje w okolicach 1 zł. Obroty dochodzą do 40 tys. zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here