Naga MarketsPolkomtel: W zasięgu sieci 5G Plusa jest obecnie ponad 7 mln mieszkańcówPonad 7 mln mieszkańców Polski znajduje się w zasięgu sieci 5G w Plusie według stanu na początku stycznia 2021 r., podał Polkomtel. “Łącznie ponad 1 000 stacji bazowych z 5G to taki nasz mały noworoczny prezent dla mieszkańców Polski. W minionym roku sieć 5G była technologiczną nowością. W 2021 wraz z dynamicznym rozwojem 5G w Plusie ta nowoczesna technologia stanie się powszechnie dostępnym standardem. Już teraz ponad 7 mln osób w Polsce jest w zasięgu 5G Plusa i ma możliwość korzystania z najnowocześniejszego i najszybszego internetu mobilnego” – powiedział członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus Jacek Felczykowski, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z planami operatora, w 2021 r. najnowocześniejsze 5G 2600 MHz TDD od Plusa obejmie zasięgiem łącznie ponad 11 mln mieszkańców

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here