Naga MarketsPolkadot wprowadzi aukcje parachain. Notowania DOT w górę o ponad 20%Polkadot (DOT) ustalił harmonogram, zgodnie z którym aukcje parachain zadebiutują 11 listopada, po jednogłośnej akceptacji członków rady zarządzającej blockchainem. Wiadomość ta stanowi przełomowe osiągnięcie, ponieważ wypełnia ostatni podstawowy element techniczny z białej księgi (whitepaper) opublikowanej pięć lat temu.

Polkadot chce wdrożyć aukcje parachain w pierwszej połowie listopada

Parachainy (skrót od parallel chains), czyli równoległe do siebie łańcuchy są unikalnymi platformami warstwy pierwszej blockchain, które działają pobocznie obok głównej sieci Polkadot. Ich zastosowanie można zaobserwować w wielu dziedzinach, od zdecentralizowanych finansów po inteligentne kontrakty.Przemawiając na konferencji Sub0 jako przedstawiciele Parity Technologies, założyciele Polkadot, Gavin Wood i Robert Habermeier, potwierdzili, że Polkadot posiada obecnie możliwości techniczne do wdrożenia parachain, aukcji i pożyczek społecznościowych.

W natychmiastowej odpowiedzi, propozycja #118 została zgłoszona przez członka zarządu Joe Petrowskiego, wyrażając szczegóły i zalecenia dotyczące wdrożenia. Pierwsza aukcja parachainów Polkadot z początkowej partii rozpocznie się 11 listopada i będzie kontynuowana w tempie jednej aukcji tygodniowo przez pięć kolejnych tygodni, aż do ostatniej aukcji 9 grudnia.

Początkowy okres licytacji będzie trwał dwa dni, po czym nastąpi pięciodniowy okres końcowy. W odróżnieniu od natychmiastowego wprowadzenia projektu Kusamy na rynek po zakończeniu aukcji, aukcje Polkadot będą trwały przez okres jednego miesiąca.

Ponadto, pojemność projektów będzie o 75% mniejsza niż na Kusumie, co ma na celu przedkładanie jakości nad ilość. W ramach tej propozycji, kanaryjska sieć Kusama została wymieniona jako mająca pozytywny wpływ na ewolucję tej koncepcji zarówno pod względem abstrakcyjnym, jak i praktycznym.

Kusama, piaskownia (sandbox) przeznaczona dla deweloperów do eksperymentowania z aplikacjami blockchain przed ich oficjalnym uruchomieniem na blockchainie Polkadot, niedawno wdrożyła z sukcesem 11 aukcji slotów parachain.

Oprócz pochwały niemal bezbłędnego procesu aukcji Kusama, oficjalny raport odnotował również, że 2,4 miliona KSM zostało wniesione przez 49 000 unikalnie aktywnych adresów podczas aukcji.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Notowania polkadot (DOT) mocno w górę po ogłoszeniu informacji

Cena DOT wzrosła o 25% w ciągu 24 godzin – jest to znaczna część 36% zysku z ostatniego tygodnia – aby zbliżyć się do 42 dolarów. Jest to najwyższy poziom od maja, kiedy to DOT osiągnął rekordowy poziom 49,35.

Prawdopodobnie nie jest przypadkiem, że po pięciu latach rozwoju Parity Technologies (zespół inżynierów stojący za Polkadot), projekt ogłosił, że jest gotowy do uruchomienia parachainów.

W trakcie czwartkowej sesji DOT/USDT nieznacznie koryguje i obecnie kosztuje na Binance 41,53 dol., nadal utrzymując się na pięciomiesięcznych maksimach. Techniczne wsparcie znajduje się w okolicach 38 dol., gdzie wypadają maksima wrześniowe, oraz na wysokości 38,2% zniesienia trendu wzrostowego rysowanego od lipcowych dołków, gdzie wypada również 50-dniowa EMA (30-31 dol.).

Polkadot wprowadzi aukcje parachain. Notowania DOT w górę o ponad 20%
Notowania DOT/USDT. Wykres polkadot

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here