Naga MarketsPolkadot: historia, działanie oraz prognoza ceny tokenu na najbliższe lataPolkadot zyskuje na popularności, ponieważ projekt zakłada decentralizację sieci poprzez połączenie łańcuchów blokowych i umożliwienie im interakcji, co otworzy miejsce nowym aplikacjom, takie jak niektóre zdecentralizowane usługi finansowe (DeFi). Czy słyszałeś o Polkadot i zastanawiasz się, czy kryptowaluta Polkadot jest dobrą inwestycją na najbliższy rok?

Polkadot: jaka jest historia powstania tokenu?

Sieć Polkadot została stworzona w 2017 roku przez Gavina Wooda, współzałożyciela Ethereum. Projekt jest rozwijany przez szwajcarską fundację Web3, której celem jest stworzenie w pełni zdecentralizowanej sieci internetowej. Web3 odnosi się do Internetu nowej generacji, w którym zdecentralizowane platformy dają użytkownikom, a nie wielkim korporacjom kontrolę nad ich prywatnością i danymi osobowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowaluta DOT jest tokenem cyfrowym, którego sieć używa do stakowania, bondingu i zarządzania. Staking to proces otrzymywania kryptowaluty jako nagrody za przechowywanie środków w portfelu cyfrowym w celu wspierania działań łańcucha blokowego. Bonding polega na zablokowaniu określonej liczby tokenów na określony czas. Tokeny są wykorzystywane przez społeczność Polkadot do zarządzania w celu głosowania nad możliwymi zmianami w sieci. W przeciwieństwie do kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC), Polkadot może być aktualizowany w celu usunięcia błędów lub wprowadzenia nowych funkcji bez konieczności “hard fork” lub „spinoff”, dzięki czemu znacznie łatwiej ją dostosowywać do oczekiwań rynku.

Pierwszy blok łańcucha przekaźnikowego projektu został uruchomiony w maju ubiegłego roku, a sama cyfrowa moneta Polkadot DOT była wprowadzana etapami.

Polkadot zmierza w kierunku interoperacyjności blockchain

W ramach trwającego programu grantów mających na celu wsparcie i rozwój ekosystemu Polkadot, Fundacja Web3 przyznała w 2020 roku 4,1 mln USD na 145 wniosków.

Zauważono również, że Polkadot pozwala parachainom (paralelnym łańcuchom, które są prostszą formą blockchain) i sieciom takim jak Bitcoin czy Ethereum współpracować ze sobą poprzez mosty.

Capitalcom

invest

Most tworzy kompatybilne połączenie, które pozwala użytkownikom bezpiecznie przesyłać tokeny i dane pomiędzy blockchainami, niezależnie od tego, czy są one publiczne, czy należą do prywatnych przedsiębiorstw. Kilka takich mostów zostało opracowanych lub trwają nad nimi prace, a mają one na celu połączyć Polkadot z innymi blockchainami.  Rozwój ma również na celu łączenie społeczności, dążąc do “zapewnienia komponentów programistycznych wielokrotnego użytku, które sprawiają, że budowanie i wdrażanie mostów do innych blockchainów jest bezproblemowe” – czytamy w komunikacie.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mostów: scentralizowane lub zdecentralizowane. Scentralizowane mosty opierają się na zaufaniu do scentralizowanego organa, a mosty zdecentralizowane, lub “bez zaufania”, nie mając takiego organu, polegają na kodzie do zarządzania interakcją między łańcuchami. Korzystając z mostów bez zaufania, blockchainy mogą bezproblemowo komunikować się i przesyłać dane ze smart kontraktów prywatnie i bezpiecznie. Łączenie funkcji i inteligentnych kontraktów z różnych parachainów umożliwi nowe innowacje w aplikacjach DeFi.

Prognoza Polkadot na 2021 rok i kolejne lata: sky’s the limit

Analiza techniczna wskazuje, że na poziomie 40 USD stworzył się silny opór dla ceny tokena Polkadot. Prognoza cenowa Polkadot, oparta na algorytmach serwisu prognostycznego Wallet Investor, wskazuje, że cena DOT osiągnie poziom 83,10 USD do końca roku.

Eksperci serwisu przewidują, że do końca 2022 roku cena osiągnie 140,73 USD, w grudniu 2023 roku wzrośnie do 197,80 USD, a w marcu 2026 roku osiągnie poziom 324,02 USD.

Również DigitalCoin jest byczo nastawiony do Polkadot w kontekście najbliższych 12 miesięcy, choć nie przewiduje tak szybkiego wzrostu ceny. Analiza zakłada, że wartość monety w tym roku wyniesie średnio 53,26 USD, wzrośnie do średnio 63,49 USD w 2022 r. następnie 75,08 USD w 2023 r. i w dłuższej perspektywie, do 158,97 USD w 2028 r.

Tymczasem Coinpedia przewiduje, że cena osiągnie 50 dolarów do końca 2021 roku i 70,20 dolarów na koniec 2022 roku. Eksperci przewidują, że do 2025 roku wzrośnie do 120-150 dolarów, a do 2026 będzie oscylować w przedziale 170-200 dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania wig20 | notowania jsw | biomed lublin notowania | jsw akcje forum | funt online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here