Naga MarketsFani kryptoświata z całą pewnością słyszeli o odwołaniu hard forka – podziału sieci który nosił miano Segwit2x. Społeczność Bitcoina doszła do porozumienia i choć o to właśnie chodzi w kryptowalutach – o porozumienie – to jednak nadal pozostajemy z starymi problemami, które w jakiś sposób będą musiały zostać rozwiązane. Tymczasem Donald Trump zawitał do Chin, a inwestorzy otrzymali kolejne potwierdzenie, że polityka potrafi zatrząść posadami rynku. 


Sesja azjatycka upłynęła w miarę spokojnie. Na konferencji prasowej z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem znowu ujrzeliśmy starego Donalda Trumpa jednak to nie słowa amerykańskiego prezydenta przykuły uwagę inwestorów, a dziwne zachowanie Nikkei225. China50 nie wyróżnił się niczym szczególnym, natomiast japoński indeks wystrzelił na wieloletnie maksima tylko po to by drastycznie zanurkować i zakończyć dzień na poziomach otwarcia. Najważniejszy cytat Trumpa podobny jest do jego normalnej retoryki:

“Jestem pod wrażeniem faktu, że Chiny prześcignęły Amerykę – ale to musi ulec zmianie”

Mimo wszystko, Trump podpisał wartą nawet $250 mld umowę handlową pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi odciągając tym samym (przynajmniej na chwilę) wizję wojny handlowej pomiędzy dwoma mocarstwami.

Wracając do Stanów Trump będzie musiał jednak zmierzyć się z spadającym poparciem dla swojej wizji Ameryki. Ogólnokrajowy sondaż wskazał na znaczący spadek zadowolenia Amerykanów z działań Republikanów co przełoży się na przyszłe działania partii. Co więcej, poznaliśmy pierwsze prognozy efektów gospodarczych reformy podatkowej proponowanej przez partię Donalda Trumpa. Szacuje się, że jeśli plan zostanie wprowadzony w życie w obecnej formie, wówczas deficyt Stanów Zjednoczonych zwiększy się o $1,74 biliona w ciągu kolejnej dekady. Poruszono również temat Obamacare, którego usunięcie mogłoby zaoszczędzić amerykańskiemu budżetowi jedyne $388 mld i pozbawić opierki zdrowotnej ponad 4 miliony Amerykanów.

Brexit postępuje 

Dziś zaczyna się szósta już runda rozmów pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią w sprawie odłączenia się tej drugiej od reszty Europy. Ostatnia runda spotkań zakończyła się 20 października z ostrzeżeniem wystosowanym do brytyjskiej premier. Na stole znajdują się trzy główne tematy:

  • Umowa secesyjna. UE chce, aby Brytyjczycy dorzucali się 50 mld EUR do czasu wejścia jej zapisów w życie. Wielka Brytania zgadza się na 20 mld.
  • Trzy miliony obywateli UE wciąż nie wie co z nimi będzie po tym gdy Brexit ostatecznie wejście w życie
  • Kwestia granicy pomiędzy Irlandią Północną a Irlandią.

Uważnie obserwujcie dziś funta. W ciągu ostatniego miesiąca na wykresie GBPUSD pojawiła się wyraźna konsolidacja której wybicie w którąkolwiek stronę będzie sygnałem kontynuacji bądź przerwania dotychczasowego trendu.

Rozegraj ten setup na platformie eToro

Wybory w Katalonii

Nadchodzące dni mogą zagwarantować ciekawe okazje inwestycyjne na hiszpańskim indeksie IBEX35. Rząd Mariano Rajoy ostro zareagował na ogłoszenie niepodległości przez Katalonię i zdelegalizował rząd regionu zwołując tym samym nowe wybory. Te odbędą się już 21 grudnia. Kolejne tygodnie sondaży, politycznych przepychanek i zwrotów akcji mogą ponownie zagwarantować sporą zmienność na głównym hiszpańskim indeksie:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here