Naga MarketsBNP-Paribas-logoDzisiejsza noc przyniosła kolejne dane makroekonomiczne z regionu azjatyckiego. Do najważniejszych należą wyniki australijskiego bilansu handlowego oraz publikacja chińskiego wskaźnika PMI Caixin dla sektora usługowego (więcej informacji na temat ostatnich wydarzeń makroekonomicznych można znaleźć w naszym porannym komentarzu). AUD chwilowo wsparte, jednak BNP namawia do jego sprzedaży.


Powodem niedźwiedziego nastawienia banku jest ostatnia decyzja RBA w sprawie wysokości oficjalnych stóp procentowych. BNP przyznaje, że oficjele pozostawili stopy na niezmienionym 2% poziomie, jednak zwraca uwagę na mocne gołębie przesłanie następującego po decyzji oświadczenia Banku. Zwracano w nim uwagę, że obecny poziom inflacji w Australii może być przyczyną dalszego luzowania polityki przez RBA. To właśnie te słowa sprawiają, że pomimo ostatnich wzrostów na AUD/USD, czy postępujących spadków na GBP/AUD, BNP Paribas namawia do krótkiej sprzedaży australijskiego dolara.

Jednak słowa nadal pozostają słowami, więc BNP prezentuje twarde dowody swoich racji. Są to przede wszystkim:

  • wskaźnik pozycjonowania rynkowego, wskazujący na coraz większą ilość krótkich pozycji na AUD
  • autorski model STEER – powód dumy analityków BNP. Model wskazuje na spore odreagowanie AUD/USD i dość szybkie zbliżanie się do wartości sprawiedliwej pary. Analitycy przekonują, że w przypadku jej osiągnięcia, dalsze wzrosty są mało prawdopodobne.
  • nastawienie RBA w stosunku do silnego AUD.

chartW związku z tym, BNP radzi sprzedawać wyskoki AUD/USD ponad poziom 0,7200. Dodatkowo, w związku z zbliżającym się raportem dotyczącym inflacji Wielkiej Brytanii oraz ostatnimi, zgodnymi z naszymi przewidywaniami odczytami makroekonomicznymi Wysp sądzimy, że siła brytyjskiego sektora budowlanego jest niedoceniona – przekonują analitycy BNP. Dlatego radzimy kupować GBP/AUD w rejonach 2,1400 i niżej w oczekiwaniu na ponowną, poprawną wycenę funta przez rynek.

GBPAUDH4
GBPAUD na wykresie H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku cukru 4 listopada 2015
Następny artykułBofA: Parytet kwestią czasu. Rekomendacja EUR/USD.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here