Naga MarketsOpinia dużych bankówEksperci z dużych banków inwestycyjnych tj. Morgan Stanley, Goldman Sachs, ScotiaBank i UBS komentują bieżącą sytuację na świecie i prognozują możliwe scenariusze. W ich ocenie rynki oczekują gołębiego FEDu w tym roku, a para walutowa EUR/USD może ponownie znaleźć wsparcie w okolicach 1.12.


Zobacz również: Wyzwania strefy euro w obliczu słabych danych, kurs EUR/USD ma szanse na wzrosty – prognozy dużych banków

Morgan Stanley: Inwestorzy nie spodziewają się podwyżki stóp procentowych przez FED w tym roku

Budynek Rezerwy Federalnej w WaszyngtonieAnalitycy Morgan Stanley sugerują, że ostatnia decyzja FEDu o wstrzymaniu podwyżek stóp została odebrana przez rynki jako zakończenie cyklu podwyżek w najbliższym czasie.

Większość inwestorów nie spodziewa się, że Fed ponownie zdecyduje się na podwyżkę stóp w tym roku. Oczekiwania spadły niemal do zera aż do połowy 2020 roku. Jednak warto pamiętać, że w tym roku FED mógłby z łatwością wrócić do jastrzębiej polityki – napisano w raporcie.

Eksperci z Morgan Stanley spodziewają się, że przyzwoity wzrost gospodarczy w USA będzie kontynuowany, a inflacja może nawet przyspieszyć – dzięki silnemu rynkowi pracy. To dałoby decydentom powód do podniesienia stóp, potencjalnie już na czerwcowym spotkaniu i ponownie w grudniu. Uważają, że FED niekoniecznie chce spowalniać wzrost gospodarczy poprzez wyższe stopy, ale bank centralny chciałby, aby stopy procentowe, które pozostają historycznie niskie znalazły się na bardziej neutralnym poziomie, zanim zakończony zostanie obecny cykl koniunkturalny.

Inwestorzy powinni być przygotowani na większą zmienność rynku, jeśli FED zacznie sygnalizować, że planuje wznowić podwyżki stóp procentowych – dodano.

UBS: Umowa handlowa między USA a Chinami może zwiększyć apetyt na ryzykowne aktywa

pięści chiny usaBiorąc pod uwagę ekspertyzę analityków w Union Bank of Switzerland, aktywa ryzykowne prawdopodobnie zyskają na wartości dzięki zbliżającym się umowom handlowym między USA a Chinami, a przedłużenie rozmów najprawdopodobniej oznacza, iż możliwe będzie uniknięcie dalszej eskalacji konfliktu.

Nadal jednak uważamy, że spór między USA i Chinami w sprawie handlu jest symptomem znacznie głębszego konfliktu o supremację technologiczną, która okaże się o wiele trudniejsza do rozwiązania niż obecna wojna handlowa – uważają eksperci z UBS.

Zobacz również: Globalne spowolnienie wzrostu widoczne od początku 2019 r. – komentuje NAB

Goldman Sachs: Termin Brexitu może zostać przedłużony

Theresa May premier UKAnalitycy Goldman Sachs sugerują, że w Wielkiej Brytanii panuje chaos, ponieważ wciąż nie ma większości w parlamencie na ofertę umowy Brexitowej proponowanej przez premier Theresę May. Nie ma również większości na odejście z Unii Europejskiej bez zawarcia transakcji, a więc rosną szanse na to, że oficjalny termin wyjścia 29 marca zostanie przedłużony.

Premier May szuka zmian w umowie negocjując w Brukseli, aby uzyskać poparcie dla swojej umowy w Izbie Gmin. Uważamy jednak, że ostatecznie May będzie musiała przestawić się na łagodniejszą formę Brexitu, aby zdobyć większość w parlamencie – wskazują eksperci z Goldman Sachs.

Kurs euro może wzrosnąć – Scotiabank

Według zespołu analitycznego Scotiabank, techniczna sytuacja na parze EUR/USD wskazuje na lekkie osłabienie europejskiej waluty, chociaż poziom 1,12 powinien stanowić silne wsparcie.

Pomimo, iż akcja cenowa pozostaje pro-spadkowa to nadal uważamy, że obszar 1,12 powinien zapewnić zdecydowane wsparcie dla euro w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Jeśli jednak poziom 1.12 okaże się niewystarczający będzie to oznaczało silne spadki, gdy cykl przechyli się na korzyść dolara i przyczyni się do trwałej słabości euro – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Niedźwiedzi sentyment na EUR/USD oraz możliwe scenariusze – Scotia i Commerzbank

Polityka FED, wątpliwy termin Brexitu, wojna handlowa i kurs EUR/USD – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here