Naga MarketsJak euro zareaguje na zbliżający się szczyt Unii Europejskiej mający przeciwdziałać pandemii koronawirusa? Co z zadłużeniem Włoch i czy może dojść do rozpadu strefy euro? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Chiny: PBoC obniża stopy o 0,25 p.p.
  • Czwartkowy szczyt UE może być pretekstem do silnego ruchu na euro
  • Włoch i Hiszpania domagają się konkretnego programu pomocy

Euro oczekuje na czwartkowy szczyt. Włochy pogrążą całą strefę?

Ropa naftowa pozostaje w centrum uwagi w nowym tygodniu handlowym. Surowiec wydłużył swoją dotychczasową przecenę spadając do najniższego poziomu od ponad dwóch dekad. Spadki mają miejsce w wyniku obaw, że na świecie braknie miejsc do magazynowania surowca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trend spadkowy dominuje na rynku czarnego złota. Przekłada się to na waluty surowcowe tj. koronę norweską czy dolara kanadyjskiego. Para USDNOK powinna kontynuować ruch na północ. Z kolei USDCAD powinien dalej słabnąć – powiedział analityk BOŚ.

Flaga UENa najbliższy czwartek zaplanowany jest szczyt Unii Europejskiej, który może okazać się testem solidarności z krajami, które zostały najbardziej dotknięte przez pandemię koronawirusa. Czy będzie specjalny program wsparcia o wartości 1,5 bln EUR, na który od dawna nalega Europejski Bank Centralny? Co z Włochami, czy jest to słabe ogniwo na które grać będą teraz spekulanci zakładający nawet upadek wspólnej waluty?

Włochy to zbyt duży kraj by mógł upaść. Ich problemy będą oznaczać kłopoty dla całej strefy euro. Może to wywołać silny ruch na wspólnej walucie. Brakuje solidarności europejskiej, co moim zdaniem będzie powodować dalszą deprecjację euro – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TV

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here