Naga Markets

Kryptowaluty 2Korea Południowa oficjalnie uchwaliła ustawę, która nakazuje prawodawcom oraz wysokiej rangi urzędnikom państwowym ujawniać swój majątek zgromadzony zarówno w gotówce, akcjach, obligacjach, czy surowcach, jak i kryptowalutach. Nowe prawo stanowi odpowiedź na niedawny skandal w tym kraju z udziałem jednego z polityków, który mógł naruszyć przepisy dot. finansowania kampanii za pomocą wirtualnych walut. 

Politycy z Korei Południowej muszą ujawniać swoje inwestycje w kryptowaluty

Według doniesień południowokoreańskiej agencji informacyjnej News1 Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej stanowiące jednoizbowy parlament oficjalnie uchwaliło ustawę, która wymaga zarówno od prawodawców, jak i wysokiej rangi urzędników państwowych ujawniania informacji o swoim majątku trzymanym również w krypto aktywach. Wymaga ona także przekazywania danych na temat środków przechowywanych w gotówce, akcjach, obligacjach, czy kruszcach. 







Odpowiednie poprawki do ustawy o etyce służby publicznej zostały zatwierdzone jednogłośnie 22 maja br. Poprawka do ustawy o Zgromadzeniu Narodowym umieszcza kryptowalutę na liście zarejestrowanych nieruchomości prawodawców i “prywatnych interesów”.

Tego samego dnia poprawka do ustawy o etyce urzędników publicznych przeszła przez ręce Komisję Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa. Zmusiła przy tym zarówno wysokiej rangi urzędników, jak i członków Zgromadzenia Narodowego do rejestrowania swoich “zasobów” inwestycyjnych. 

Capital.com
Advertisement

Urzędnicy państwowi nie stronią od krypto aktywów

Wspomniane poprawki do ustawy miały pierwotnie zostać wdrożone w grudniu 2023 r., jednak zostało to przyśpieszone do obecnego miesiąca. Stało się to po tym, gdy przewodniczący Partii Władzy Ludowej – Yun Jae-ok stwierdził, że poprzednia data była “zbyt późna”. 

Przyspieszenie przyjęcia ustawy wystąpiło po głośnym skandalu z udziałem jednego z polityków Korei Południowej –  Kim Nam-guka. Rzekomo wypłacił on 4,5 mln dol. w kryptowalucie z platformy Wemix na początku zeszłego r. Co więcej, ten sam prawodawca poparł ustawę odraczającą wdrożenie 20% podatku od zysków kapitałowych od kryptowalut z 2023 r. do 2025 r. Zaprzeczył on przy tym, że istnieje jakikolwiek konflikt interesów. 

Urzędnicy państwowi z innych krajów również sięgają po krypto aktywa. Dla przykładu Stany Zjednoczone wymagają od nich ujawniania takich informacji. Do tego wąskiego grona należy, chociażby amerykańska senator Cynthia Lummis, która w 2021 r. podała, że posiada 5 Bitcoinów (BTC), z czego 3 z nich kupiła za jedyne 300 dol. 

AVA Trade

Swój portfel za pomocą czołowej kryptowaluty zdywersyfikował również senator Ted Cruz. Ujawnił on posiadanie nieco ponad 2 BTC, podkreślając, iż traktuje to, jako długoterminowe zabezpieczenie przed inflacją.  

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułMarazm na kryptowalut. Analiza techniczna BTC/USD
Następny artykułDolar umacnia się po dzisiejszym odczycie inflacji i wydatków w USA. Kurs EUR/USD spada do 1,0730
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.