Naga MarketsPolimex publikuje wyniki za I półrocze. Kurs zyskuje 8%!Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem wzrostów na walorach Polimex Mostostal. Spółka opublikowała dobre wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. co spotkało się z pozytywną reakcją inwestorów. Walory spółki podczas sesji zyskiwały nawet 8%, a kurs osiągnął pułap 2,435 zł. Obroty przekroczyły 1,2 mln zł., co jest niezłą wartością zestawiając z popularnością walorów spółki w ostatnich kilkunastu sesjach.

  • Polimex odnotował w I kwartale nieznaczny spadek przychodów ze sprzedaży.
  • Spółka odnotowała ponad 24 mln zł zysku netto, w porównaniu ze stratą w I półroczu 2019 (-12 mln zł.).
  • Akcje Polimex Mostostal drożeją w poniedziałek o 8%, a kurs oscyluje w okolicach 2,43 zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują
Walory Polimex Mostostal na poziomie z początku roku

Poniedziałkowa sesja przynosi kilkuprocentowe wzrosty na walorach Polimex Mostostal. Walory spółki, zaliczyły na przełomie lutego i marca bieżącego roku tąpnięcie i spadek o ponad 50% w ciągu zaledwie kilkunastu sesji. Kurs spadł na moment do poziomu 1,15 zł. Od dołka bessy, walory dynamicznie zyskiwały na wartości aby w czerwcu i pierwszej połowie lipca konsolidować w okolicach 2,7 zł., czyli poziomie o około 150% wyższym niż jeszcze 2 miesiące wcześniej.

W 2. połowie lipca kurs nieznacznie się osłabił, po kolejnej nieudanej próbie pokonania oporu 2,75 zł. Obecnie walory odbijają od poziomu 2,1 zł. i wysoce prawdopodobny jest powrót w okolice opisywanego oporu. Najbliższe mocniejsze wsparcie dla akcji Polimexu jest w okolicach 2 zł.

Notowania Polimex Mostostal z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

W ostatnim czasie spółka informowała o wybraniu jej oferty jaki najkorzystniejszej w przetargu ENGIE EC Słupsk, którego wartość to prawie 100 mln zł. Dodatkowo, w poniedziałek Polimex podał w komunikacie wielkość aktualnego portfela zamówień spółki. Wynosi ona blisko 3,84 mld zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here