Naga MarketsPolimex-Mostostal zyskuje ponad 4,5%! Spółka zarobiła 48 mln zł w 1 półroczuPodczas poniedziałkowych notowań Polimex-Mostostal notuje bardzo mocne wzrosty swojej wyceny. Obecnie inwestorzy płaca za akcje 5,08 zł, co oznacza wzrost o 4,53% względem piątkowego zamknięcia. Za ten stan rzeczy odpowiadają dobre wyniki finansowe za 1 półrocze. Spółce udało się wyraźnie poprawić zyski względem lat poprzednich.

Pomilex Mostostal zyskuje ponad 4,5%

W trakcie dzisiejszej sesji Polimex-Mostostal notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 4,53%, co oznacza wzrost o 0,22 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 4,86 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 5,08 zł, choć początkowo wycena sięgała nawet 5,20 zł.Wzrosty w trakcie poniedziałkowego otwarcia są efektem raportu półrocznego zaprezentowanego przez spółkę dziś rano. Patrząc z nieco szerszej perspektywy, zauważyć można, że w ostatnich latach spółka trapiona była wieloma problemami, w tym restrukturyzacją.

Polimex-Mostostal zyskuje ponad 4,5%! Spółka zarobiła 48 mln zł w 1 półroczu
Notowania spółki Polimex-Mostostal dnia 23.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W szczytowym momencie (przed kryzysem 2008 roku) notowania spółki zbliżały się do wyceny w wysokości 600 zł za 1 akcję, natomiast na fali światowego kryzysu finansowego poziom ten obniżył się do okolic 200 zł.

Przez ostatnie lata, po ogłoszeniu problemów i restrukturyzacji, akcje spółki warte były zaledwie kilka złotych. W trakcie marcowego załamania wycena spółki wyniosła 1,3 zł za walor, natomiast szybko wróciła ona do wcześniejszego poziomu 2,50 zł. Mocny wzrost miał natomiast miejsce z chwilą zakończenia restrukturyzacji. W jego wyniku wycena wzrosła do poziomu 6 zł, choć stan ten nie został utrzymany.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Spółka publikuje wyniki

Polimex-Mostostal odnotował 44,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 15,02 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 566,75 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 373,09 mln zł rok wcześniej. Więcej na temat sytuacji spółki możesz przeczytać w analizie fundamentalnej na Comparic24.

invest

W całym pierwszym półroczu 2021 spółka miała 48,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 24,8 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 975,91 mln zł w porównaniu 724,45 mln zł rok wcześniej. Marża EBITDA wyniosła w I półr. br. 8,7% wobec 6,9% rok wcześniej.

Polimex-Mostostal jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 615 mln zł w 2020 r.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco akcje rekomendacje | orlen kurs | dzisiejszy kurs euro | kernel giełda | alior kurs | biomed lublin kurs akcji | kurs jena |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here