Naga Markets

Polimex–Mostostal zatrzymany w rejonie 4,10 zł - zapiski giełdowego spekulantaWynikami za III kwartał podzielił się podczas wczorajszej sesji Polimex–Mostostal. Budowlana firma poprawiła w tym okresie wynik netto. Zysk sięgnął 29,31 mln zł wobec 24,1 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 28,39 mln zł wobec 27,93 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 968,44 mln zł wobec 612,51 mln zł rok wcześniej. W sumie, w okresie I-III kw. 2022 r. spółka miała 119,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 72,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 872,72 mln zł w porównaniu z 1 588,42 mln zł rok wcześniej.

“W okresie 9 miesięcy 2022 roku grupa kapitałowa Polimex Mostostal zrealizowała przychody ze sprzedaży w wysokości 2 872 724 tys. zł (wzrost w wysokości 80,9% w stosunku do danych porównywalnych za okres 9 miesięcy 2021 roku).

Czytelny opór 

Wzrost przychodów wynika z postępów w realizacji projektów, w tym głównie: budowy bloku energetycznego w Puławach, budowy dwóch bloków gazowo parowych w Dolnej Odrze, budowy EC Czechnica oraz wykonania przęseł do budowy zabezpieczenia granicy Polski.” – czytamy w raporcie. Na wykresie kurs testuje obecnie poziom poprzedniego szczytu w rejonie 4,10 zł. Jak na razie, rozwija się reakcja podaży, co sugeruje spadki w najbliższym czasie.

polimex mostostal

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułKurs złotego reaguje na gorsze nastroje. Dolar wraca powyżej 4,58 zł
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 22.11.2022 [WIDEO]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here