Naga MarketsPolimex-Mostostal zdecydował o utworzeniu dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł oraz o rozwiązaniu rezerwy w wysokości ok. 30,1 mln zł, które w odpowiednich wysokościach wpłyną na jednostkową i skonsolidowaną EBITDA za I półrocze 2018 r., podała spółka

“Zarząd zdecydował o konieczności utworzenia dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł związanej z realizacją budowy bloku gazowo-parowego dla Elektrociepłowni Żerań (Projekt Żerań), która wpłynie na zmniejszenie EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej powyżej wysokości” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Utworzenie rezerwy wynika z przeprowadzonych analiz, w toku których zidentyfikowano ryzyka powodujące wzrost kosztów realizacji Projektu Żerań, wyjaśniono.

“W wyniku mitygacji uprzednio identyfikowanych ryzyk związanych z realizacją budowy bloku energetycznego o mocy 1075 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Kozienice (Projekt Kozienice), została rozwiązana rezerwa na koszty w kwocie ok. 30,1 mln zł, co w konsekwencji przełoży się na poprawę EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej wysokości” – czytamy dalej.

Zaktualizowane budżety obu projektów będą poddane weryfikacji przez biegłego rewidenta w ramach procesu badania sprawozdania finansowego za 2018 rok, zastrzeżono.

Spółka traciła podczas dzisiejszej sesji niemal 8%. Wyraźnie zaznacza się więc lokalny wierzchołek, niestety kolejny położony na niższym poziomie. Wydaje się więc, że w obliczu pogorszenia nastrojów na warszawskim parkiecie, ostatni ruch wzrostowy był tylko kolejną korektą w szerszym układzie spadkowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here