Naga Markets webinar


Polimex-Mostostal zdecydował o utworzeniu dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł oraz o rozwiązaniu rezerwy w wysokości ok. 30,1 mln zł, które w odpowiednich wysokościach wpłyną na jednostkową i skonsolidowaną EBITDA za I półrocze 2018 r., podała spółka

“Zarząd zdecydował o konieczności utworzenia dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł związanej z realizacją budowy bloku gazowo-parowego dla Elektrociepłowni Żerań (Projekt Żerań), która wpłynie na zmniejszenie EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej powyżej wysokości” – czytamy w komunikacie.

Utworzenie rezerwy wynika z przeprowadzonych analiz, w toku których zidentyfikowano ryzyka powodujące wzrost kosztów realizacji Projektu Żerań, wyjaśniono.

“W wyniku mitygacji uprzednio identyfikowanych ryzyk związanych z realizacją budowy bloku energetycznego o mocy 1075 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Kozienice (Projekt Kozienice), została rozwiązana rezerwa na koszty w kwocie ok. 30,1 mln zł, co w konsekwencji przełoży się na poprawę EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej wysokości” – czytamy dalej.

Zaktualizowane budżety obu projektów będą poddane weryfikacji przez biegłego rewidenta w ramach procesu badania sprawozdania finansowego za 2018 rok, zastrzeżono.

Spółka traciła podczas dzisiejszej sesji niemal 8%. Wyraźnie zaznacza się więc lokalny wierzchołek, niestety kolejny położony na niższym poziomie. Wydaje się więc, że w obliczu pogorszenia nastrojów na warszawskim parkiecie, ostatni ruch wzrostowy był tylko kolejną korektą w szerszym układzie spadkowym.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPiątkowy przegląd rynków – EUR i AUD największymi przegranymi sesji
Następny artykułBlok po 22 –10 sierpnia 2018: EUR/GBP, Srebro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here