Naga MarketsPolimex Mostostal spodziewa się utrzymania wartości portfela zamówieńPolimex Mostostal spodziewa się utrzymania wartości portfela zamówień na obecnym poziomie, poinformował prezes Krzysztof Figat.

“Myślę, że portfel będzie się utrzymywał w dalszym ciągu na tym poziomie. Biorąc pod uwagę ostatnią skuteczność naszego ofertowania uda się ten portfel na tym poziomie utrzymać” – powiedział Figat podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z prezentacji wynika, że wartość aktualnie ofertowanych przez Polimex wraz z konsorcjantami projektów wynosi łącznie ok. 13,2 mld zł brutto, w tym ok. 9,5 mld zł przypada na Grupę Polimex.

W raporcie za I kw. 2021 r. spółka podała, że aktualny portfel zamówień grupy pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 5 201 mln zł i w całości dotyczy kontraktów zawartych oraz kontraktów w przypadku których nastąpił wybór oferty grupy. Aktualny portfel zamówień w poszczególnych latach kształtuje się następująco: 2021 rok 1 897 mln zł, 2022 rok 1 807 zł, 2023 rok 1 200 mln zł, lata następne 297 mln zł.

Polimex Mostostal jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 615 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | echo investment notowania | wirtualna polska notowania | forum giełda | notowania pkn orlen | akcje orlen | lira turecka |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here