Naga MarketsPolimex-Mostostal spłaca długi. Kurs w górę o 28% - zapiski giełdowego spekulantaPolimex Mostostal dokonał przedterminowej spłaty całości zadłużenia bilansowego – poinformowała wczoraj spółka. Dzięki zaspokojeniu wierzytelności bankowych w łącznej kwocie 80,4 mln zł, umowa restrukturyzacyjna uległa wygaszeniu, co definitywnie zamyka okres restrukturyzacji finansowej rozpoczętej w 2012 roku. Całkowita spłata kredytu restrukturyzacyjnego umożliwiła zawarcie nowych umów linii gwarancyjnych z PKO Bankiem Polskim, Bankiem Ochrony Środowiska i Bankiem Pekao, na mocy których spółka uzyskała odnawialny limit gwarancyjny w kwocie 127 mln zł. To symboliczna data zakończenia naprawdę dużych problemów firmy, która teraz chce całkowicie skupić się na bieżącej działalności.

  • Polimex Mostostal spłacił zadłużenie
  • Kilkuletnia restrukturyzacja przynosi efekty

W komunikacie wspomniano także o możliwej dywidendzie od 2024 roku. Najważniejsze jest jednak wyjście z nierentownych kontraktów i poprawa wyników. Polimex Mostostal spodziewa się, że zamknie 2020 rok “bardzo przyzwoitymi” wynikami i przychodami na poziomie ok. 1,6 mld zł – poinformował niedawno zarząd.

Te artykuły również Cię zainteresują


Symbol GPW na tle wykresu

WIG20 ma za sobą kolejną przecenęMocne wybicie

Aktualny portfel zamówień, pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów, wynosi ok. 3,9 mld zł. W trzecim kwartale 2020 roku grupa Polimex Mostostal miała 10,2 mln zł zysku netto. Mimo, że poziom 3 zł stanowi pewien opór, to jednak na tle wyceny historycznej, spółka nadal ma przestrzeń do odrabiania strat.

polimex-mostostal


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here