Naga MarketsPolimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku.

polimex
źródło xStation 5

Notowania spółki spadają w szerszym rozumieniu od wielu lat. Powodem są choćby wyniki, gdyż spółka ostatnie 2 lata zamknęła na stracie. Na wykresie cena znajduje się blisko wsparcia opartego o minima z ubiegłego roku. Jak na razie nie widać oznak nadchodzącego odbicia. Jeżeli miałoby do niego dojść, trudno oczekiwać aby cena wzrosła wyżej niż zakres notowań z ostatnich miesięcy czyli do okolic 3,30 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Z pozytywnych rzeczy, warto wspomnieć o wygranym przetargu na realizację terminala naftowego w Gdańsku czy też pośrednio o wynikach za trzeci kwartał. Był to pierwszy od dłuższego czasu zyskowny okres, zakończony 11 mln zł zysku netto. Wskazywał on także na redukcję zadłużenia. Natomiast sam zysk nie był niestety wynikiem działalności operacyjnej, a zwrotem podatku w wysokości 19 mln zł. Także po stronie malejącego zadłużenia znajdziemy pewien haczyk, gdyż spółka pozbywa się aktywów. Na wykresie mamy przełamanie dołków z ubiegłego roku, co zdaje się jednoznacznie potwierdzać trend spadkowy.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRezerwa Federalna obniżyła stopę IOER!
Następny artykułGuten Morgen DAX 02.05.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here