Naga MarketsPolimex Mostostal nadal ze wzrostami w indeksie małych spółekPierwsza sesja 2021 roku zakończyła się sporą zniżką kluczowych amerykańskich indeksów. Na dzisiaj zaplanowane są wybory do Senatu w stanie Georgia, gdyby Demokraci zyskali oba dostępne mandaty zapewniłoby im to kontrolę. Demokratyczna przewaga w Senacie ułatwiłaby przeprowadzanie reform zapowiadanych przez Joe Bidena.

Polimex Mostostal w ciągu 3 ostatnich sesji niemal podwoił swoją wartość

Z pozostałych tematów: 1. Europejska Agencja Leków nie podjęła wczoraj decyzji w sprawie autoryzacji szczepionki firmy Moderna, kolejne spotkanie zaplanowane jest na jutro. 2. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił wprowadzenie rygorystycznego, pełnego lockdownu, który zakłada m.in. zakaz wychodzenia z domów bez uzasadnionego powodu. 3. Decyzja OPEC+ odnośnie dostaw ropy prawdopodobnie zapadnie dzisiaj.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na krajowym rynku dominował popyt, co jest szczególnie widocznie w notowaniach średnich i małych spółek. Indeks blue chipów również odnotował solidny wzrost, hamowany nieznacznie przez sektor odzieżowy, ale napędzany przez spółki energetyczne i surowcowe. Liderem wzrostów w indeksie WIG20 został Tauron, który w ciągu dnia sięgnął okrągłego poziomu 3zł, nieco mniejszy wzrost odnotował KGHM – spółka zbliża się do równego poziomu 200zł, w którego pobliżu znajduje się historyczny szczyt notowań.

WIG w układzie dziennym

W indeksie średnich spółek na podium znalazły się notowania XTB, CIGames i Amrestu. W indeksie małych spółek wzrosty kontynuował Polimex Mostostal, który w ciągu 3 ostatnich sesji niemal podwoił swoją wartość. Z drugiej strony w dwucyfrowym odwrocie znalazły się spółki Leszka Czarneckiego. Natomiast sam indeks sWIG80 znajduje się w okolicach szczytów z kwietnia 2017 roku. Wyższe poziomy indeks odnotował tylko w 2007 roku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here