Naga MarketsPolimex Mostostal liderem wzrostów na sWIG80 we wtorek, akcje o 16% w góręAkcje Polimex Mostostalu wystrzeliły we wtorkowej sesji o ponad 16%, a spółka jest zarówno liderem dziennych wzrostów, jak i obrotu, pośród spółek zrzeszonych w indeksie sWIG80. Powodem zwyżki jest opublikowana w poniedziałek wieczorem informacja o spłacenie przez spółkę całości zadłużenia względem umowy zawartej w grudniu 2012 r.

  • Polimex Mostostal pokrył wierzytelności o wartości ponad 80 mln zł
  • Spłata dokonana została przedterminowo, a umowa restrukturyzacyjna uległa przedawnieniu
  • W rezultacie notowania waloru wybiły mocno w górę we wtorkowej sesji

Akcje Polimex Mostostal w górę o 16% we wtorek

Notowania Polimex Mostostalu są zdecydowanym liderem obrotu we wtorek spośród komponentów sWIG80. Do godziny 12:20, wyniósł on aż ponad 4,5 mln zł, co stanowi około 18% łącznego obrotu wszystkich spółek zrzeszonych w indeksie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak duży wolumen transakcji na walorze jest zasługą strony popytowej, która wyprowadziła notowania w górę o 16,24% do 2,72 zł do 12:20.

Notowania mierzą się zatem z kluczową strefą oporową w zakresie 2,72 – 2,80 zł, która kilkukrotnie powstrzymała rajd notowań w lipcu tego roku. Pokonanie tej strefy może wygenerować impuls do dalszej kontynuacji wzrostów.

Polimex Mostostal liderem wzrostów na sWIG80 we wtorek, akcje o 16% w górę
Notowania Polimex Mostostal. Źródło: tradingview.com

Powodem zwyżki jest całkowite spłacenie kredytu restrukturyzacyjnego przez spółkę, który zaciągnięty został jeszcze w 2012 roku. Umożliwiło to stworzenie nowego odnawialnego limitu gwarancyjnego z PKO BP, BOŚ oraz Pekao SA o łącznej wartości 127 mln zł.

– Zakończenie historycznych problemów Polimex Mostostal pozwoli nam na skupieniu się głównie na swojej działalności i budowaniu wartości spółki. Nie zamierzamy zwalniać tempa. Częścią naszej strategii jest efektywne wykorzystanie pełnego potencjału spółek należących do grupy kapitałowej i przygotowanie możliwie szerokiej i elastycznej oferty – skomentował prezes Krzysztof Figat w komunikacie opublikowanym w poniedziałek.

Zobacz również: Wall Street na nowych szczytach po podpisaniu pakietu fiskalnego przez Trumpa

Począwszy od II półrocza 2024 r. możliwa będzie częściowa dystrybucja zysków wypracowywanych przez spółkę poprzez wypłaty dywidendy bez konieczności uzyskiwania na takie płatności odrębnych zgód instytucji finansujących. Będziemy wspólnie z naszymi partnerami finansowymi pracować nad dalszym uelastycznieniem ograniczeń dotyczących dywidendy.- zaznaczył wiceprezes spółki, Maciej Korniluk.

– Terminowa realizacja zobowiązań, a przede wszystkim pozytywne wyniki finansowe i zdrowy portfel zamówień, jakim możemy się dziś pochwalić, to mocne uwiarygodnienie, że spółka realizuje właściwą strategię. Byliśmy, jesteśmy i będziemy liderem polskiego rynku budownictwa i marką znaną w całej Europie – dodał.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here