Naga MarketsIB protestują pod oddziałem XM

Ponad dwa lata temu portal Comparic.pl informował, że chińscy traderzy żądający zwrotu swoich pieniędzy, okupowali biuro cieszącego się raczej negatywną opinią brokera IronFX. W tym tygodniu byliśmy świadkami bardzo podobnego zdarzenia, dotyczącego jednak brokera XM.


Klienci i brokerzy wprowadzający nie potrafią odzyskać pieniędzy?

Jak podaje portal FinanceFeeds, zlokalizowane w Szanghaju chińskie biuro XM, jednego z największych cypryjskich domów brokerskich, miało paść ofiarą nalotu policyjnego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez władze z Kraju Środka, broker miał odmówić wypłaty prowizji niektórym brokerom wprowadzającym (IB) w związku ze stosowaniem strategii tradingowych niezgodnych z zapisami regulaminowymi (w tym przypadku scalpingu).

Wspomniani IB, którzy poczuli się oszukani twierdzą, że przedsiębiorstwo wypłacało należne prowizje innym partnerom. W związku z tym żądali spotkania z prezesem przedsiębiorstwa bezpośrednio w lokalnym oddziale, dowiedzieli się jednak, że przebywa poza biurem. Po nieudanych próbach kontaktu traderzy zgłosili sprawę na policję i rozpoczęli strajk pod siedzibą XM.

Poniżej kilka zdjęć oryginalnie opublikowanych na łamach FinanceFeeds:

Naoczni świadkowie podają, że w momencie pojawienia się policji pracownicy domu maklerskiego zaczęli opuszczać biuro, a recepcjonista miał rzekomo wynieść razem ze sobą laptopa zawierającego na twardym dysku informacje o rachunkach klienckich. Informacja ta nie została jednak potwierdzona.

IronFX pozostawił po sobie spory niesmak w Chinach

Do tej pory media nie podały szczegółów sprawy – cały czas czekamy również na oficjalne stanowisko XM. W miejscu tym warto jednak zauważyć, że po bardzo negatywnych doświadczeniach chińskich traderów i IB z IronFX, brokerzy z Cypru posiadający licencję CySEC traktowani są w Kraju Środka ze sporym dystansem.

W związku z tym nawet najmniejsze uchylenia w przypadku realizacji usług lub wywiązaniu się z umowy przez brokera XM, mogło od razu wywołać panikę wśród IB i traderów detalicznych. Jak na razie należy poczekać na dalszy rozwój sytuacji – zastanawiające jest przede wszystkim z jakiego powodu broker zdecydował się wstrzymać wypłatę środków?


Na reakcję ze strony XM nie musieliśmy długo czekać. Broker zaprzecza wszelkim zarzutom serwisu FinanceFeeds i zapowiada podjęcie kroków prawnych w związku z naruszeniem dobrego imienia firmy. Okazuje się bowiem, że cały wyżej opisany news został w całości zmyślony przez redakcję FinanceFeeds, a opisane wydarzenia nigdy nie miały miejsca. Reakcję XM można znaleźć w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here