Naga Marketsmonety Bitcoin na koparce do kryptowalutMieszkaniec australijskiego miasta Adelaide domaga się wyjaśnień i zadośćuczynienia od stróżów prawa, którzy w trakcie policyjnego rajdu dokonali zniszczeń na terenie jego nieruchomości. Służby podejrzewały, że w domu pokrzywdzonego produkowane i dystrybuowane są narkotyki, jak się jednak okazało znajdował się tam jedynie sprzęt do kopania (miningu kryptowalut).


Pomylili koparki ze sprzętem do hodowania marihuany

Jak poinformował lokalny dziennik Adelaide Now, policjanci mieli błędni założyć, że rozbudowany system wentylacji wykorzystywany do ochładzania sprzętu wykorzystywanego w kopaniu kryptowalut, to w rzeczywistości konstrukcja, z której dilerzy korzystają podczas hodowli marihuany w domowych warunkach.

Właściciel nieruchomości Rob Butvila twierdzi, że gdy pojawił się pod swoją nieruchomością, zastał ją „otwartą” z „połamaną bramą, drzwiami oraz uszkodzonymi przęsłami płotu”. W materiale udostępnionym w serwisie YouTube twierdzi, że policja zniszczyła jego własność, a obecnie nie chce rozmawiać na temat pokrycia strat: „znaleźli komputery do kopania kryptowalut, a spodziewali się namierzyć producenta narkotyków”.

Uwagę policji miał przykuć wentylator wystający z okna oraz kamery bezpieczeństwa. Butvila tłumaczy, że system chłodzenia był niezbędny do utrzymania odpowiedniej temperatury koparek, natomiast zamontowany na domu monitoring miał zapewnić mieszkańcom dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Jak widać nie uchronił jednak przed nalotem policji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here