Naga Marketspolicja-kryptowaluty-bitcoiny
Źródło: pixaby.com/cocoparisienne

Brytyjska policja aresztowała małoletniego mieszkańca hrabstwa Lincolnshire oraz przejęła od niego środki warte ponad 3 mln USD w kryptowalutach. W kwietniu 2020 r. 17-latek stworzył fałszywą stronę internetową, by za jej pomocą podszywać się pod znaną markę sprzedającą kupony podarunkowe. Aby nadać jej większej wiarygodności, wykupił reklamy w Google, które wypozycjonowały ją ponad tę oryginalną. Za skradzione od użytkowników środki kupił bitcoiny oraz kilka innych wirtualnych walut. 

Bitcoiny warte 3 mln USD zostały przejęte od nastolatka

Brytyjska policja aresztowała 17-letniego mężczyznę, który w 2020 r. dopuścił się przestępstwa, tworząc klona strony internetowej sprzedającej kupony podarunkowe znanej, jako Love2Shop. Z doniesień BBC News wynika, że nastolatek wykupił reklamy w Google, by kopia ta została wypozycjonowana ponad oryginał i w ten sposób przyciągnęła do siebie niczego nieświadomych użytkowników.Fałszywa strona funkcjonowała tylko przez tydzień (między 9, a 16 kwietnia) ze względu na wszczęte dochodzenie spowodowane skargami od oszukanych klientów. Za pozyskane środki małoletni zdążył kupić kryptowaluty. Podczas zatrzymania, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku, organom ścigania udało się przejąć od niego 48 bitcoinów oraz kilka innych wirtualnych walut. 

Obecnie wartość samym zarekwirowanych BTC wynosi blisko 3 mln USD. Wszystko to ze względu na mocny wzrost cenowy tej czołowej kryptowaluty. Podczas gdy jeszcze w połowie 2020 r. jej kurs oscylował w okolicach 10 tys. USD, aktualnie handluje ona powyżej 60 tys. USD!

Po przeprowadzeniu dalszego dochodzenia policja znalazła dodatkowo ponad 12 tys. numerów kart kredytowych przechowywanych na komputerze nastolatka oraz dane związane z 197 kontami na PayPalu.

Wzrost przestępstw związanych z kryptowalutami

Z oświadczenia wydanego niedawno przez organy ścigania z Londynu wynika, że w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku brytyjscy inwestorzy stracili aż o 30% więcej środków, niż w całym 2020 r. w związku z wirtualnymi walutami.

W złożonym raporcie zaznaczono, iż świat online daje oszustom duże pole do popisu. Jak się okazuje, ofiarami były nie tylko osoby starsze, ponieważ ponad 50% wśród poszkodowanych stanowiły te między 18, a 45 rokiem życia. 

Łącznie od stycznia do końca września br. inwestorzy z UK stracili 200 mln USD w wyniku różnorodnych oszustw powiązanych z kryptowalutami. 

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here